Report ze zápasu PCE vs. OLO (3:1)

HC Dynamo Pardubice

(1:0, 0:0, 2:1)

Domácí otevřeli zápas rychlým gólem. Odražená střela Adama Fialy doputovala až na hůl rozjetého Dominika Pavlaty, jenž zasunul kotouč kolem Frgálova betonu až za brankovou čáru. Následně měly Pardubice skvělou příležitost své vedení navýšit, ovšem ani jeden z trestů v rychlém sledu nedokázaly využít. Hru proti čtyřem si v závěru první třetiny vyzkoušeli také Hanáci, obrana Dynama byla v početní nevýhodě stoprocentní.

V úvodu následující dvacetiminutovky měl vyrovnávací gól na své holi Nicolas Šlahora, ovšem Batih proti jeho tvrdé pumelici od modré vytáhl velkolepý zákrok. Při následujícím zákroku si už brankář Dynama nebyl vůbec jistý, puk mu po olomouckém zakončení spadl někam pod výstroj, přesto nulu i díky trošce štěstí udržel.

S postupem času se tlak kohoutů zvyšoval. Zejména první formace Mory dělala defenzívě domácích problémy, nicméně po přesném křižném pasu Michala Tomečka do slotu se při dorážce do zcela odkryté klece Adam Havel netrefil. Psala se 58. minuta, když se červenobílí konečně po zásluze prosadili. Svěřenci Mojmíra Trličíka udrželi po přesilové hře útočné pásmo, během zmatku v brankovišti se nejlépe zorientoval Matěj Smýkal a puk do sítě doklepl.

Jenomže radost Mory trvala pouhých deset vteřin. Dominik Pavlata našel od pravého hrazení najíždějícího si Jana Helikara, který hrací předmět vměstnal do malé skulinky pod Frgálovým betonem. Kohouti ještě zkusili hru bez brankáře, během níž zpečetil výhru Pardubic svým druhým zásahem Jan Helikar.