Report ze zápasu VIT vs. OLO (5:3)

5:3

(1:0, 2:2, 2:1)

Poněkud opatrný začátek příliš šancí nenabídl. O první vážnější možnost se zasloužil Slusarczyk, jenž se tlačil před branku, kde mu však kotouč duchapřítomně vypíchl gólman Čerbák. Z další šance už ale dokázala Ridera otevřít skóre utkání. Tobola přihrál mezi kruhy na volného Matěje Štiaka, jenž dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Hned na úvod druhé části domácí zvýšili své vedení. Kalandra vymyslel překvapivou přihrávku na Jakuba Slusarczyka, jenž pohotově zakončil až do sítě. Po dvou minutách ale přišlo snížení. Šotkovský naservíroval puk na hůl Lukáše Boška, který využil přesilovku nekompromisní ranou pod břevno. Ještě před uplynutím půlhodiny hry navíc Hanáci vyrovnali. Röss se střelou sice neuspěl, jenže k dorážce se dostal pohotový Michal Tomeček. V gólové přetahované nechtěly Vítkovice zůstat pozadu. Vehovský přihrál před branku na Roberta Chlána, který se natlačil na Čerbáka a přisoudil vedení zpět na stranu domácích.

Přímo zkraje závěrečného dějství byl znovu stav nerozhodný. Nabídku Panáčka tečoval přesně do domácí branky Stanislav Ruda. Dlouho vyrovnané skóre vydrželo až do 56. minuty. Žídek oslovil z rohu Daniela Kalandru, jenž z kruhu zamířil přesně do volného prostoru u tyče. O necelých čtyřicet vteřin později přišel navíc další úder. Vehovský chytře vyřešil přečíslení a přihrál na Roberta Chlána, který se v zakončení nemýlil. V samotné koncovce tak Ridera rozhodla o svém vítězství 5:3.