Report ze zápasu OLO vs. TRI (1:4)

(0:1, 0:3, 1:0)

HC Oceláři Třinec

Ve větším množství šancí se od začátku ocitli Oceláři, Čerbák tak měl plné ruce práce. Šance na straně hostů dál mohly přibýt s první početní výhodou, kdy si šel sednout na trestnou lavici Tomeček, Mora tuto nevýhodu však ustála. Do hry se zapojila i brankářská dvojka Valenta, když měl Čerbák problémy s výstrojí. Náhradní gólman pobyl na ledě necelé dvě minuty a jednou i zasáhl. Po oslabení hostů Třinec udeřil poprvé v čase 17:30. Olomouc už vyvážela puk z obranného pásma, avšak Šilar hokejkou získal puk zpátky, našel Vojtěcha Spěváčka a ten vymetl levý růžek Čerbákovy branky.

Do druhé části šli kohouti v početní výhodě při vyloučení Rybnikára, tu však nevyužili. To je mohlo mrzet, protože v polovině utkání hosté navýšili náskok. Oceláři se vrátili do útočného pásma, Cedzo bekhendovou přihrávkou nabídl puk Miroslavu Holinkovi, který střelou do pravého rohu zvýšil. Poté následovala pasáž 75 vteřin, kdy padly dvě branky. Z protiútoku Holinka nahrál přes celé střední pásmo na Adama Cedza, jenž v samostatném úniku poslal kotouč za záda Čerbáka. V čase 33:49 se rozvlnila síť olomoucké branky počtvrté. Kurbaka po zpracování puku vystřelil na Čerbákovu svatyni a Marcel Mikula tečoval puk vyslaný jeho spoluhráčem mezi tři tyče.

Přesilovky Olomouci nevycházely dle představ. Dá se napsat, že všechny měly stejný průběh, neboť se hostům dařilo vyhazovat kotouč z nebezpečných pozic. Nicméně v oslabení byla Mora úspěšná. Alespoň čestný gól vstřelila v čase 54:15. Adam Drábek si povyjel k modré čáře, puk poslal před bránu, kde stál Matěj Smýkal, jenž překazil myšlenky Krále na čisté konto. Zápas byl v závěru okořeněný bitkou. Po závěrečné siréně propukla radost Ocelářů ze tří bodů za výhru 4:1.