Report ze zápasu OLO vs. PCE (2:5)

2:5

(2:2, 0:2, 0:1 )

HC Dynamo Pardubice

Po necelých devadesáti sekundách se do šance dostal pardubický Kalužík, který v úniku ztroskotal na Valentovi. Dorážející Tomas pak branku netrefil. Následně zamířil na trestnou lavici domácí Ungr, avšak krátce po něm i hostující Burda. Ve chvíli, kdy se už olomoucký útočník vrátil zpět na led, se do listiny střelců zapsal Matěj Smýkal, který u brankoviště dorazil individuální akci Tomečka. Ještě veseleji mohlo být na straně kohoutů v polovině 7. minuty, kdy Koudelný vybízel u zadní tyče Panáčka, kterému se ovšem zakončení nevydařilo. V čase 8:13 tak Pardubice vyrovnaly. Vít Pilař se protáhl mezi třemi obránci Mory a rázem se objevil sám před Valentou. Jeho následné zakončení propadlo mezi betony olomouckého gólmana.

V 15. minutě se připomněl Jevtěchov, jenž zpoza brány našel před brankovištěm stojícího Bartoně, proti kterému ale výtečně zakročil Valenta. Poté se potvrdilo tolik známé nedáš, dostaneš! Na konci 15. minuty se před pardubickou bránou vytvořila nepřehledná situace, ve které si nejlépe poradil dorážející Lukáš Bošek. Vedení ale Olomouci nevydrželo dlouho. Necelou minutu před koncem úvodní periody srovnal na 2:2 Radek Tomas, který brilantním zakončením vymetl horní růžek u bližší tyče.

Ve druhé periodě se dlouho čekalo na první větší šanci. Ta přišla až zkraje 28. minuty, kdy se Dynamo prosadilo potřetí. Kaštánek precizní bekhendovou přihrávkou našel na levém kruhu Jakuba Koudelku, jehož projektil propadl do sítě. Ačkoliv měli Východočeši ve druhém dějství více ze hry, šance měli i kohouti. Nahození od modré čáry se snažil dorazit Pastrnek, jenž střelou v pádu ještě těsně minul prostor u zadní tyče. Ve 33. minutě usedl na trestnou lavici Bohatý, načež celek z Hané po dvanácti vteřinách inkasoval. Krátce po vyhraném buly přesně střílel Adam Fiala.

Na konci druhé třetiny nejprve trefil tyč hostující Paleček a poté oba celky selhaly v přečísleních dvou proti jednomu. Půl minuty před sirénou měla Olomouc velký tlak v přesilovce, ta ovšem skončila nedovoleným zákrokem Smýkala. Na začátku třetí periody si Tomeček všiml rozjetého Smýkala, jenž dopředu pádil z trestné lavice, nicméně svůj forehandový blafák nedotáhl. Vzápětí v přesilové hře nabil kotouč Tomečkovi Kalman, olomoucký útočník ale zamířil jen do vnějšího oblouku brány. Kohouti v závěru neměli protihru a Dynamo navíc přidalo pátou branku. Rychlou a přesnou ránu z otočky vyprodukoval Daniel Burda. Olomoucká juniorka prohrála osmé utkání za sebou, na Pardubice tentokrát nestačila 2:5.