Report ze zápasu KOM vs. OLO (6:2)

6:2

(3:0, 1:1, 2:1)

Kometa se poprvé radovala na konci osmé minuty. Roman Otava našel zpoza brány připraveného Denise Bártu, který doklepl spoluhráčovu pobídku do volného prostoru u pravé tyče. Hned nato mohlo být pro Moru ještě hůř, pokus Romana Otavy i Jakuba Bůžka zastavila až branková konstrukce.

V čase 15:26 skončil odražený puk přesně na hokejce Davida Moravce, brněnský forvard se z prostoru mezikruží trefil z otočky pod horní tyč olomoucké svatyně. Dvanáct sekund před závěrečnou sirénou proskákalo nahození Tomse Motse až do Žbánkovy sítě.

Na začátku druhé dvacetiminutovky znovu pomohla červenobílým branková konstrukce. V polovině zápasu našel David Moravec rozjetého Jana Ekrta, jenž se protáhl kolem olomoucké obrany a pohotově zakončil nad Žbánkovu lapačku.

Zanedlouho se svěřenci Mojmíra Trličíka museli bránit při dvojitém oslabení, to však bez větších problémů zvládli. Krátce po skončení početní nevýhody se Hanáci vydali do rychlého protiútoku. Jakub Koudelný poslal pas na osamoceného Ondřeje Šotkovského, který dostrkal černou pryž až za záda domácího gólmana.

Třetí třetinu otevřela přesná rána Adama Veselského z levého kruhu. Na druhé straně zahrozil Patrik Sedláček, Kavana ovšem nepřekonal. V čase 47:56 se při strkanici před klecí Mory nejlépe zorientoval Dominik Halačka a z bezprostřední blízkosti zvýšil vedení svého celku.

Hanáci se i přes nepříznivý vývoj však stále nevzdali. Nejprve proti dorážce Jakuba Koudelného do odkryté klece vytáhl Kavan skvělý zákrok, za malou chvíli už však na samostatný únik olomouckého centra nestačil. Nicméně na další branku už kohoutům nezbyly síly, Kometa si závěr zápasu bez větších problémů pohlídala.