Report ze zápasu JIH vs. OLO (4:1)

HC Dukla Jihlava

4:1

(2:0, 1:0, 1:1)

Hned v první minutě utkání musel Münch předvést dvojici výborných zákroků, dokázal ale vyrazit oba pokusy Bulíka z bezprostřední blízkosti. Domácí však poprvé udeřili v přesilové hře. Ránu Dominika Löfflera sice olomoucký gólman škrtl lapačkou, jenže štěstí nestálo na jeho straně a kotouč se obloučkem převalil až za brankovou čáru. O minutu později přidala Dukla druhou trefu, tentokrát upoutal pozornost všech Václav Kudrna, jenž se obratně vydal za branku a našel mezi kruhy volného Davida Bulíka, který zakončil za záda ležícího Müncha.

Ve 24. minutě navíc upláchli hokejisté z Vysočiny do přečíslení tři na jednoho, Nosek vymyslel přesný pas na zadní tyč, odkud se Jakubu Modlovi podařilo propasírovat kotouč kolem tyče až do sítě. Poté na druhé straně utekl sám Koudelný, jenže na gólmana Cinku nedokázal vyzrát. Domácí obrana nepokryla ani únik Tomečka, jenž byl zezadu zahákován Löfflerem, kvůli čemuž rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení. V nájezdu ale vytáhl Cinka proti olomouckému šikulovi sebejistý zákrok vyrážečkou.

Pět minut před koncem základní hrací doby zazvonilo domácímu gólmanovi v uších, Kamil Drábek totiž z pravé strany orazítkoval levou tyč svatyně Jihlavy. Do podobné střelecké pozice se o chvíli později na druhé straně procpal také Adam Rauš, jenž se už nemýlil. Těsně před koncem dostali Hanáci k dispozici přesilovou hru, v níž se ranou od modré prosadil Michal Tomeček. Více však Olomouc nestihla a tři body tak za vítězství 4:1 bere Dukla.