Report ze zápasu OLO vs. SKA (3:2)

3:2sn

(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

HK 36 Skalica

Utkání začalo poměrně svižně. Zkraje 2. minuty usedl na trestnou lavici hostující Šebela. V první přesilovce se sice domácím kombinačně tolik nedařilo, nicméně jednu z akcí vzal na sebe obránce Janeba, jehož průnik ale pozorný brankář Hrobárik zastavil. Následně měli tři velké šance hosté. Únik dvou proti jednomu nejprve Kabzáni nedotáhl, rána Nikolase Staňa přesná nebyla a v 11. minutě v obrovské šanci na levém kruhu selhal Petrovič, kterého ale gólman Žbánek vychytal famózním zákrokem lapačkou.

V čase 14:18 se několik desítek diváků dočkalo první branky. Nahození obránce Hubáčka perfektně sklepl mimo dosah slovenského brankáře Matyáš Brym, kterého byl v první formaci po boku Mináře a Krásného plný led.

V páté minutě prostřední periody mohli jít kohouti do dvoubrankového vedení, to by se ale musel kotouč od těla Haráska odrazit lépe. V ideální pozici mezi kruhy se poté objevil hostující Michálik, na druhé straně ale mohl odpovědět Minář, který se šikovně zbavil obránce a bekhendem se snažil zastrčit touš pod horní tyč, jenže hrací předmět trefil masku gólmana Hrobárika. Při Olomouci stálo také štěstí, a to konkrétně v případě, kdy Cabadaj nepotrestal hrubku v rozehrávce.

Ve 37. minutě se ale Skalica přece jen dočkala vyrovnání, a nutno dodat, že zaslouženého. Rychlou akci z pravé strany táhl Alex Drinka, jehož rána skončila v šibenici. Do třetí třetiny nastoupil v olomoucké brance Jareš, který se zaskvěl především v 54. minutě, kdy skočil proti zakončujícímu Valovičovi a tělem odklonil kotouč mimo tři tyče.

Už to vypadalo, že si Mora připíše vítězství v řádné hrací době. Aktivní Petr Minář totiž projel po pravé straně a přesnou střelou našel prostor nad ramenem slovenského brankáře. O chvíli později ale celek v zelených dresech srovnal, když Richard Hartman sklepl do branky nahození obránce Šťastného. Jelikož v prodloužení nerozhodl samostatný únik Bryma, duel musely rozhodnout nájezdy, které lépe zvládli domácí. Své pokusy proměnili Minář, Navrátil i Harásek, naopak za hosty skóroval pouze Hartman. Dorost kohoutů si tedy připsal třetí výhru v letošní přípravě.