Report ze zápasu PCE vs. OLO (1:4)

HC Dynamo Pardubice

1:4

(0:0, 1:2, 0:2)

Hned zkraje utkání měl obrovskou šanci v nájezdu Pavlata, jenže na připraveného Frgála si nepřišel. Další větší příležitost si oba týmy připsaly až v samotném závěru třetiny. Sedláček vybruslil zpoza branky před pardubickou klec, kam sice dostal přesnou přihrávku, ale z velké blízkosti nedokázal Tuláčka překonat. Na druhé straně nepohlídala obrana Mory rozjetého Fialu, který byl však v samostatném úniku skvěle vychytán brankářem Frgálem, a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého dějství dokázal olomoucký fantom zabránit velké šanci Kalužíka, jemuž na přední tyči nezbylo žádné místo. Vytrvalost se Hanákům vyplatila, po velké chybě v rozehrávce totiž otevřel skóre utkání pohotový Adam Havel. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, Pastrnek našel mezi kruhy volného Patrika Ungra, který si rychlou kličkou položil Tuláčka na led a zakončil přesně do sítě. V poslední minutě druhé části se však prosadilo také Dynamo. V přesilové hře přihrával Koudelka od modré čáry na Adama Fialu, jehož tvrdá střela zapadla přesně na zadní tyč.

Kalužík nevyužil dvě obrovské příležitosti v početní převaze a po vypršení trestu se slova chopili znovu Moravané. Jakub Koudelný přebral kotouč ve středním pásmu a v samostatném úniku vymíchal Tuláčka. Pojišťovací trefu pak přidal tentokrát v olomoucké přesilovce Patrik Ungr. Skupinu o účast v play-off začala juniorka Hanáků výborně a z Pardubic si odváží plný počet bodů po vítězství 4:1.