Report ze zápasu PLZ vs. OLO (6:0)

HC Škoda Plzeň

6:0

(2:0, 2:0, 2:0)

Krátce po úvodním vhazování se olomoucké nahození od modré odrazilo od plzeňského gólmana přímo do jízdy Michalu Tomečkovi. Třetí nejproduktivnější hráč soutěže se pokusil Jansovi prostrčit kotouč mezi betony, avšak osmnáctiletý brankář stačil malou mezírku včas utěsnit. Na druhé straně ujel olomoucké obraně Jakub Šiler, nicméně maskovaný muž Mory proti jeho zakončení k pravé tyči vytáhl pohotově lapačku.

V čase 9:22 posunul Matěj Houdek puk po modré na Ondřeje Plška, jenž ze středu propálil vše, co mu stálo v cestě. Na začátku 14. minuty využili domácí přesilovku, když Daniel Hála usměrnil mezi tři tyče křižný pas Marka Soukupa z pravého kruhu.

Prostřední část hry otevřel Matěj Houdek rychlým brejkem, jeho bekhendové zakončení si Münch zkušeně pohlídal. Hned poté se Lukáš Bošek objevil úplně sám s černou pryží mezi kruhy, střelou z otočky se ale neprosadil. Blízko snížení byl také Michal Tomeček, jenomže ani napodruhé kotouč mezi betony Jansy neprotlačil.

Běžela 34. minuta, když odražený pokus Marka Soukupa vyplul až na hůl Jiřího Matějky. Sedmnáctiletý křídelník dokázal i přes rychlý přesun olomouckého brankáře kotouč bleskově dorazit do sítě. Před závěrečnou sirénou se Jakub Šiler prokličkoval mezi čárky a ránou švihem překonal Müncha.

I přes nepříznivý vývoj nastoupili Hanáci do závěrečného dějství odhodlaní s výsledkem něco udělat. Ovšem ani rána Jakuba Belana do poloprázdné klece, ani zakončení Matěje Smýkala z bezprostřední blízkosti na branku nestačilo. Na druhé straně pak Marek Soukup napálil přihrávku Jiřího Matějky přesně pod horní tyč, necelou minutu před koncem hry rozvlnil olomouckou síť po vyhraném buly také Jakub Šiler.