Report ze zápasu OLO vs. LIT (1:5)

1:5

(0:3, 0:1, 1:1)

HC Verva Litvínov

Ačkoliv už po třinácti sekundách zamířil na trestnou lavici hostující Čech, Litvínov se v čase 1:30 prosadil v oslabení. Do úniku se dostal Jakub Bednařík, který chytře prostrčil kotouč za Frgála. Severočeši skórovali v prvním dějství také v početní výhodě. Před olomouckou svatyní došlo k odpálení kotouče přímo na hůl Ondřeje Postla, jenž potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče Litvínova. Chemici se před odchodem do šaten prosadili ještě jednou. Postl tentokrát chytrou přihrávkou našel v předbrankovém prostoru dostatečně důrazného Antonína Scafariho.

Do druhé třetiny nastoupil do olomouckého brankoviště Marián Münch, jenž nahradil Dominika Frgála. V první polovině periody oba celky nevyužily své nabídnuté početní výhody, a tak Litvínov stále držel tříbrankový náskok. Ten navíc ještě navýšil na konci 35. minuty, kdy si kotouč na pravém kruhu našel Matěj Hora, jehož střela zápěstím propadla až do branky.

Kohouti vstoupili do třetí třetiny s cílem s utkáním ještě něco udělat, ale hned ve druhé minutě usedl na trestnou lavici Havel, a tak větší tlak Hanáků ani přijít nemohl. Snížení přišlo až v čase 50:43. David Pastrnek se velice šikovně proháčkoval až před bránu, kde jej vychytal Kubík. Hned vzápětí se ovšem o přesnou dorážku postaral Jakub Belan. Poté už ale Olomouc neskórovala, navíc v úplném závěru Münch ještě jednou inkasoval, to jej při tlaku před brankou překonal Dominik Čech. Chemici si tedy z Hané odvezli všechny tři body.