Report ze zápasu OLO vs. PCE (4:3)

4:3

(1:2, 1:1, 2:0)

HC Dynamo Pardubice

V úvodních minutách utkání byly aktivnější Pardubice, které se na konci 5. minuty dostaly do vedení. Helikarovu přihrávku zpoza brány si našel Daniel Burda, který vymetl horní růžek Münchovy klece. O čtyři minuty později se ale do listiny střelců zapsal také Michal Tomeček, rázem tedy bylo srovnáno. Ve 13. minutě se první lajna kohoutů postarala o dalších vzruch, nicméně pardubický brankář Tuláček tentokrát odolal. V čase 15:20 se ale podruhé prosadili Východočeši, když nadvakrát touš za olomouckého gólmana dorazil Adam Novotný.

Přesně po minutě ve druhé třetině byl rozdíl ve skóre už dvoubrankový. Před bránu se protáhl zadák Tomáš Hebek, který dlouhou kličkou propasíroval touš do sítě. Na konci 25. minuty byl blízko k velké parádě domácí Tomeček, jenž se pokusil o michiganský blafák. Nejproduktivnější hráč Mory to provedl fantasticky, jenže Tuláček vystrčil rameno a krásné brance tedy zamezil. O chvíli později byl před pardubickou bránou důrazný Belan, puk až za brankovou čáru ale nedostal. Kohouti stupňovali svou aktivitu a v 35. minutě byli po zásluze odměněni. Adam Havel se středem kluziště dostal do střelecké pozice a přesnou střelou mezi ruku a tělo nedal Tuláčkovi šanci.

Na začátku třetí dvacetiminutovky sice Pardubice hrály přesilovku, do úniku v oslabení se ovšem dostal Jakub Koudelný. Napoprvé mu to sice nevyšlo, ale o pár desítek sekund později, už v přesilovce, přesně vystřelil z levého kruhu. Hanáci byli rázem na koni. V 51. minutě trefil Havel tyč, přece jen se ale svěřenci Mojmíra Trličíka dočkali. V čase 54:19 našel Smýkal před brankovištěm důrazného Jakuba Belana, který procedil hrací předmět pod přesunujícím se Tuláčkem. V závěru hosté pořádně zatlačili, vyrovnávací branky se ale nedočkali. Olomoucká juniorka vyhrála druhé utkání v řadě, proti Pardubicím odehrála jeden z nejlepších zápasů v tomto ročníku.

Mojmír Trličík (HC Olomouc): Souhlasím s tím, že to byl jeden z nejlepších zápasů v sezóně. Jeho první část, respektive prvních deset minut, z naší strany ale nebylo ideálních. Postupně jsme získávali převahu a byli jsme lepší. Je určitě pravdou, že tolik gólových šancí jsme si v jednom zápase v této sezóně nevytvořili. Byť to je jen vítězství o gól, tak zasloužené, uhrané a vydřené.