Report ze zápasu CEM vs. OLO (4:5)

HC České Budějovice

4:5

(1:1, 2:1, 1:3)

Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří po dvou velkých šancích tu třetí už využili, když se prosadil z levé strany rychlonohý Vojtěch Aulický. V polovině třetiny ale zamířil na trestnou lavici českobudějovický Pitel. Mora přesilovku využila, Michal Tomeček si vyměnil kotouč s obráncem Sedláčkem a prudkou ranou našel místo u přední tyče. Na konci úvodního dějství hráli svěřenci Mojmíra Trličíka další přesilovku, tu ale tentokrát nevyužili.

Vstup do druhé periody měl znovu lepší Motor. Početní výhodu při vyloučení Boška rychle využil Michal Kusak. Následně šly České Budějovice do dvoubrankového vedení zásluhou Richarda Pitela. V laufu hrající Jihočeši dále hrozili, ale kohouti stačili snížit na rozdíl jedné branky ve 36. minutě, to proměnil krásnou pobídku zadáka Compela útočník Jakub Belan.

Zkraje třetí části chybělo k vyrovnání velmi málo, Maleček už byl téměř překonaný, ale kotouč pak uklidil jeden z obránců celku ve žlutých dresech. V čase 46:02 si na vrcholu levého kruhu puk přebral Lukáš Bošek, jehož svižná rána zapadla přímo do šibenice a za stavu 3:3 se vlastně začínalo od nuly. Jen osm vteřin po vhazování šla ale Olomouc poprvé v utkání do vedení! Jakub Koudelný se protáhl mezi obránci Motoru jako nůž máslem a v pádu našel mezírku mezi betony. Na konci řádné hrací doby zkusily České Budějovice hru bez brankáře, kotouč ale do opuštěné klece poslal Michal Tomeček. V závěru domácí díky Adamu Sochorovi ještě snížili, to však bylo z jejich strany vše.

Olomoucká juniorka zvítězila po Hradci Králové a Pardubicích ve třetím utkání za sebou. Do roku 2024 vstoupí ze čtvrté příčky nadstavbové skupiny se ziskem šestnácti bodů. Její náskok na pátý Přerov je čtyřbodový, poslední České Budějovice dosud nezískaly ani bod.