Report ze zápasu ZLN vs. OLO (4:2)

PSG Berani Zlín

(0:0, 2:0, 2:2)

Moravské derby otevřel obrovskou šancí Ondřej Šotkovský, který při přečíslení dva na jednoho mohl mířit do zcela odkryté klece, jenomže křižnou přihrávku na střelu z první minul. Otevřít skóre mohl na druhé straně Adam Klimek, při forhendové kličce ovšem olomouckou klec přejel.

Na začátku druhé části ujel Adam Laciga do přečíslení dva na jednoho, křižná přihrávka na Tomáše Piláta ale byla příliš pomalá, a tak se Frgál stačil včas přesunout. Hned nato ujel centr první formace Ševců do brejku, nicméně ani jeho druhá velká šance během krátkého sledu gólem neskončila.

V polovině zápasu se nejlépe zorientoval při zmatku před olomouckým brankářem Patrik Nábělek a z ostrého úhlu zasunul kotouč za Frgálova záda. Za minutu se ve vlastním oslabení vydal do přečíslení Jakub Čechmánek, místo nahrávky na spoluhráče však volil zakončení švihem, které umístil přesně pod horní tyč.

Psal se čas 42:43, když Jakub Koudelný na sebe navázal hned několik napadajících hráčů a šikovně prostrčil puk na volného Ondřeje Šotkovského, který zamířil do zcela odkryté klece. Následně do úniku ujel Tomáš Pilát, Frgál na střelu do vrchních pater olomoucké klece nestačil ani zareagovat.

V čase 54:59 se pokus Michala Tomečka odrazil přímo na hůl Davida Pastrnka, jehož pohotová dorážka zaplula až do sítě. Hanáci vyzkoušeli své štěstí při hře bez brankáře, Jakub Koudelný v neuvěřitelné šanci minul naprosto nebráněnou branku. Na druhé straně pak výhru Beranů zpečetil Martin Vaculík střelou do prázdné klece.