Report ze zápasu LIT vs. OLO (3:4)

HC Verva Litvínov

3:4

(1:1, 1:1, 1:2)

Na prahu 4. minuty se Mora dostala na delší dobu do útočného pásma, a to se ukázalo jako klíčové v cestě za první brankou. Do prostoru mezi kruhy si najel David Pastrnek, jenž pohotově po šikovné teči otevřel skóre zápasu. V 15. minutě sice Hanáci zdárně ubránili oslabení, krátce po jeho vypršení však Litvínov srovnal. Verva ještě usazená v pásmu se mohla radovat z gólu Reného Kubíčka, který si nabruslil k modré čáře a táhlou střelou dostal kotouč za záda Mariana Müncha.

Do druhé třetiny nemohli Olomoučtí vstoupit lépe než rychlým gólem. Po 55 vteřinách střelu Tomečka těsně před domácí brankou tečoval Lukáš Bošek a kotouč zapadl do domácí klece. Stačily však necelé dvě minuty ke srovnání domácí Vervy. Matěj Maštalířský, čerstvý držitel bronzu z MSJ, ujel po levé straně a svižnou střelou srovnal na 2:2. Oba celky měly k dispozici po jedné přesilovce, stav zůstal i tak nezměněn.

Olomouc opět vedla v čase 44:59. Děkovat se mohlo Jakubu Koudelnému, když ho našel Stratil. Autor branky poslal kotouč do volného prostoru Kubíkovy svatyně. I na tuto akci nalezl Litvínov odpověď, v 52. minutě se podruhé do střelecké listiny zapsal Matěj Maštalířský, jenž v pohybu z nápřahu poslal puk do pravého rohu. Po špatném střídání pykali chemici za příliš mnoho hráčů na ledě, a to bylo pro konečný stav zásadní. Olomouc přesilovku využila, v čase 56:43 dostal mezi kruhy od Koudelného přihrávku Marek Compel, který švihem nedal domácímu brankáři šanci. Na tohle už Verva odpověď nenašla, ačkoliv měla na srovnání ještě čas. Tři body jsou pro Olomouc zasloužené.