Report ze zápasu HKM vs. OLO (2:1)

Mountfield HK

(1:0, 1:1, 0:0)

Krátce po úvodním buly mohl nebráněný Valdis Dommers zakončit do poloodkryté klece, jenomže pas od Jaroslava Práška netrefil ideálně. Hned nato se na druhé straně objevil před Tučkem olomoucký Adam Panáček, jeho střela z prostoru mezi kruhy našla pouze pravý beton hradeckého gólmana. Následně při početní výhodě domácích vznikla před Frgálem nepřehledná situace. Dorážka Miroslava Dobnera odskočila až na hůl Matěje Beneše, který s důrazem zametl kotouč do sítě.

Na začátku druhé části se vytvořil před bránou Hanáků další nebezpečný závar, avšak Matěj Pinkas nejprve trefil boční síť, poté Miroslav Dobner z ostrého úhlu minul prázdnou klec. V čase 27:32 našel Lukáš Bošek ve slotu úplně osamoceného Matěje Smýkala, jenž si porovnal kotouč na čepeli a nemilosrdně vypálil pod horní tyč.

Ovšem radost kohoutů netrvala dlouho. Matěj Beneš za necelé tři minuty vyslal do samostatného úniku Adama Novotného, forvard Mountfieldu vymíchal Frgála forhendovou kličkou a zakončil nad beton. Vzápětí se do brankoviště Mory nacpal Tomáš Hora, z bezprostřední blízkosti nebyl úspěšný.

Úvod závěrečného dějství Jaroslav Prášek ozdobil zakončením mezi nohy, nicméně Dominik Frgál se nenechal nachytat. V polovině dvacetiminutovky propadl olomouckému brankáři puk mezi nohy, naštěstí si toho včas všiml Adam Drábek a pohotově jej z brankové čáry odpálil do bezpečí. Závěr zápasu odehráli svěřenci Mojmíra Trličíka bez gólmana, na vyrovnání to už ale nestačilo.