Report ze zápasu PLZ vs. OLO (2:1)

HC Škoda Plzeň

2:1p

(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Lépe do střetnutí vstoupili hráči Plzně, už ve 2. minutě hrozili z velké příležitosti. Indiáni zachytili domácí rozehrávku a hned pálil osamocený Řehoř mezi kruhy, Frgál ale své barvy podržel vyrážečkou. V 6. minutě Čančura hned z buly chtěl nadvakrát dostat puk do sítě, ale ani jednou se to nepovedlo. Poté Soukup dostal příhru zpoza branky, avšak Frgál situaci zachránil ramenem. Kohouti záhy otočili hru, a to přineslo první branku. Jejím autorem se stal Michal Tomeček, jenž dostal přihrávku od Smýkala zpoza branky a do nepokryté části klece otevřel skóre.

Olomouc na začátku druhé periody čelila oslabení, ale zvýšenému tlaku odolala bez inkasované trefy. Ve 26. minutě ale defenzíva Mory inkasovala. Indiáni vyhráli buly, vykombinovali pozici pro Marka Soukupa, který z první srovnal stav na 1:1. Záhy byl olomoucký Turek osamocen mezi kruhy, kde obdržel touš od zadního mantinelu, avšak z první se do puku vůbec netrefil. Tak dlouho kohouti kombinovali, až ve 36. minutě přišli o kotouč a z toho vznikla příležitost pro Západočechy. Benák rázem táhl přečíslení dva na jednoho. Zleva oslovil Hořejšího na pravé straně, ten ovšem ani nadvakrát Frgála nepřekonal.

Stejně jako na počátku předchozí dvacetiminutovky hrála Mora ve čtyřech i zkraje části třetí, tuto nevýhodu ustála. Dál se hrálo bez častých přerušení, ale i bez větších příležitostí. Až v 52. minutě Hodinář si sjel od modré čáry až na spojnici kruhů, ale Frgál puk dokázal vytěsnit ramenem. Velkou šanci těsně před koncem měli Olomoučtí díky přesilovce, tu si nakonec přenesli do prodloužení.

Výhoda ale skončila bez využití. Zdálo se, že utkání dojde až do nájezdů. To ale nakonec nebylo potřeba, neboť 54 vteřin před koncem Plzeň rychle otočila hru a rozhodnutí zajistil Marek Soukup. Olomouc tak vybojovala z ledu lídra skupiny O účast v play-off alespoň bod.