Report ze zápasu PRE vs. OLO (4:5)

HC ZUBR Přerov

4:5p

(0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)

Na začátku utkání musela Mora přečkat přesilovku soupeře, což se jí podařilo. V 9. minutě pak otevřel skóre Michal Tomeček, jenž do hokejky dostal Smýkalovu přihrávku a přesnou střelou vymetl šibenici. V dalším průběhu úvodní periody se vylučovalo na obou stranách, druhá branka ovšem nepadla.

Zkraje druhé třetiny ale Zubři bleskově srovnali. První střelu z levého kruhu sice Frgál vyrazil, před ním se ale nejlépe zorientoval David Buršík, který přesně zakončil. Do vedení se domácí dostali v polovině řádné hrací doby, kdy Petr Švejda využil chytré pobídky Tomigy z otočky. Při hře ve čtyřech na obou stranách ale Olomoučtí vyrovnali ve 34. minutě. Po skvělé práci Šabatky se černá guma odrazila před Lukáše Boška, proti jehož zakončení neměl Žurek nárok. Přerov ale ještě před koncem třetiny znovu odskočil do vedení. Vyloučení Compela potrestal u zadní tyče dostatečně pohotový Adam Tomiga.

Úvod třetí periody se více povedl Zubrům, kteří se díky Hanákovi dostali do šance. Další trefu si připsali v čase 44:37, kdy rychle pálící Radim Hradil nedal šanci přesunujícímu se Frgálovi. Ve 49. minutě ale začala Mora svou stíhací jízdu. Na 3:4 snížil Jakub Belan, jenž v mezikruží plácl do skákajícího kotouče a překvapil tím brankáře Žurka. Po šancích v závěru se hokejisté v červených dresech přece jen dočkali. Pouhých šestnáct vteřin před sirénou se ujala utajená střela Ondřeje Šotkovského z pravého kruhu. Následné prodloužení trvalo necelých osmdesát vteřin. Utkání rozhodl svou druhou brankou v duelu Michal Tomeček, který skvěle dorazil Burkovovu akci.