Report ze zápasu OLO vs. HKM (6:2)

6:2

(2:2, 2:0, 2:0)

Mountfield HK

Lepší vstup do utkání měl Hradec Králové, který se ujal vedení už po devatenácti vteřinách. Před Frgálovou klecí byl dostatečně důrazný Ondřej Zámečník. Ve 3. minutě ale bylo srovnáno. Michal Tomeček vybojoval kotouč, rychle se otočil a svižnou střelou překonal královéhradeckého gólmana. Další branku kohoutů měl na svědomí Lukáš Bošek, jemuž v přesilové hře perfektně nabil na levý kruh spoluhráč Burkov. Gólová první třetina ale pokračovala. V 15. minutě proměnil trestné střílení Matěj Beneš a následně Mora nevyužila tři velké šance.

Zkraje druhého dějství tečoval Novotný touš do protipohybu Frgála, olomoucký brankář ale zareagoval. Následně Hanáci přečkali další oslabení a v čase 28:06 mohli jít znovu do vedení. Koudelný připravil kotouč pro Lukáše Boška, který v přečíslení dvou na jednoho vzal zakončení na sebe a brankáře Tučka propálil střelou mezi betony. Už se zdálo, že Hradec srovná, ale Frgál hned dvakrát za sebou v 36. minutě vytáhl snové zákroky. Těsně před pauzou tak vedení domácích navýšil ze samostatného úniku Michal Tomeček.

Druhý gól z početní výhody dali kohouti ve třetí třetině. Burkov hledal přihrávkou spoluhráče, ale puk se odrazil na hůl Smýkala, jenž u zadní tyče našel zcela volného Jakuba Belana. Uběhlo jen pár dalších vteřin a Lukáš Bošek zkompletoval hattrick, když si poradil v samostatném úniku. V závěru se už hrálo bez větších šancí, Olomouc si jasné vítězství 6:2 pohlídala. Pět zápasů před koncem nadstavby je na šesté příčce své skupiny, ale pouze o skóre za Litvínovem a Hradcem Králové. Boj o play-off, do kterého postoupí čtyři nejlepší mužstva skupiny, je tak zcela otevřený.