Report ze zápasu OLO vs. PCE (2:3)

2:3

(0:2, 1:0, 1:1)

HC Dynamo Pardubice

Kohouti v prvních minutách svého soupeře tlačili, ovšem v zakončení postrádali potřebný důraz. Naopak Dynamo bylo úspěšnější. V první přesilovce nejprve zahrozilo nebezpečnou kličkou Jana Helikara, jenž si olomouckého gólmana bekhendovým blafákem šikovně položil na led a poté zakončil jen těsně vedle pravé tyče. Za necelou minutu se pak rána Martina Švece od modré odrazila přímo na hůl Tomáše Hebka, který pohotovou dorážku umístil pod beton Frgála.

Následně si v početní výhodě zahráli také Hanáci. Adam Panáček vyzkoušel své štěstí tvrdou pumelicí od modré, nicméně ani tento pokus se s úspěchem nesetkal. Vyrovnávacím gólem pak neskončila ani rána Michala Tomečka ze slotu. Výbornou šanci měl také Maxim Burkov, jenž po krosovém pasu zakončoval do zcela odkryté klece, avšak Vilém se dokázal včas přemístit a fantastickým zákrokem téměř jistý gól zneškodnit. V čase 14:40 se Pardubice vydaly do přečíslení dva na jednoho, Frgál proti zakončení Adama Novotného neměl šanci.

Do druhé části hry kohouti nevstoupili dobře. Po minutě hry se museli bránit ve třech hráčích, nicméně díky velké obětavosti při blokování střel neměl Frgál se zákroky mnoho práce. Defenzívu Pardubic natrhl až v čase 31:05 Jakub Belan, který z prostoru mezi kruhy zametl lehké nahození Štěpána Šabatky mezi betony soupeřova maskovaného muže.

Ve třetí třetině byl opět k vidění vyrovnaný hokej, kohouti se však kvůli častým vyloučením nemohli plně soustředit na útočnou hru. Už to vypadalo, že si Dynamo své vedení pohlídá, jenomže dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou přišel zvrat. Lehkomyslnou rozehrávku Pardubic posunul Maxim Burkov zpoza soupeřovy klece do prostoru mezi kruhy, kde se do kotouče opřel Michal Tomeček. Lídr olomoucké produktivity kotouč poslal nechytatelně pod horní tyč a bylo vyrovnáno.

Radost domácího celku ale byla předčasná. Za pár desítek vteřin objel Martin Švec útočné pásmo a z pravého kruhu napálil prudkou jedovku do sítě Mory. Svěřenci Mojmíra Trličíka se ještě pokusili odvolat brankáře, nicméně kvůli dalšímu faulu se o šance na body rázem připravili.