Report ze zápasu OLO vs. PLZ (7:1)

7:1

(2:0, 3:1, 2:0)

HC Škoda Plzeň

Přitom v utkání jako první zahrozili hosté. V 8. minutě se před olomouckou bránou dostal ke dvěma zakončením Řehoř, avšak Münch šance zlikvidoval. Přesně po devíti minutách hry usedl na trestnou lavici hostující Iščenko, načež úvodní početní výhodu Mora využila. Vyražený kotouč se dostal za brankovou čáru od důrazného Jakuba Belana. O pár vteřin později bylo vedení Hanáků dvoubrankové. Krátce po buly se mezi kruhy uvolnil Adam Turek, jehož přesná rána zapadla do šibenice.

Závěr první periody ale patřil Plzni, která měla několik šancí. Mezi kruhy pálícího Peška vychytal Münch, Hála následně netrefil prázdnou bránu. Po precizní přihrávce Čančury se na levém kruhu uvolnil Klatovský, jenž taktéž netrefil prázdný brankový prostor. Na konci třetiny pomohla Münchovi tyč při ráně Sabinioka. Plzeň na začátku druhé třetiny pokračovala v tlaku, ten využil šikovnou tečí útočník Tadeáš Koubek.

Už se zdálo, že favorit se dostane do sedla, jenže pak přišla další olomoucká přesilovka a v ní padl další gól. Nejprve však v oslabení trefil tyč Šiler, poté ale velmi šťastným způsobem překonal plzeňského gólmana Houdka Lukáš Bošek. Ve 31. minutě se do úniku dostal Tomeček, olomoucký forvard trefil břevno a následně hostujícímu brankáři pomohl při střele Burkova precizní blok obránce. Mora byla při chuti, ve 34. minutě zvýšila na rozdíl tří branek díky Stanislavu Rudovi. Ještě před přestávkou se podruhé v utkání prosadil Adam Turek, také on využil přesilovku.

Právě v početních výhodách domácí kralovali. Zkraje třetí periody využil přesilovku pěti proti třem nechytatelnou střelou Michal Tomeček. Poté se dlouho hrálo bez větších šancí na obou stranách, což mohla změnit plzeňská přesilovka. Západočeši si ale nepohlídali aktivního Boška, jenž vybídl Michala Tomečka k dalšímu skórování. Gól v oslabení podtrhl cenné a jasné vítězství 7:1. Hanáci tak čtyři kola před koncem nadstavby srdnatě bojují o play-off. Nyní jsou na pátém, prvním nepostupovém místě, avšak jen o skóre za Zlínem a Litvínovem, který má o zápas navíc. Právě s těmito týmy teď kohouti sehrají možná klíčové zápasy sezóny.