Report ze zápasu ZLN vs. OLO (4:1)

PSG Berani Zlín

4:1

(0:1, 2:0, 2:0)

V 5. minutě otevřel skóre utkání olomoucký Lukáš Bošek, který v jedné z prvních útočných akcí Hanáků dokázal využít zaváhání soupeře a z prostoru mezikruží propasíroval puk do brány Beranů. Hostující hráči si vyzkoušeli oslabení při vyloučení Pastrnka, Zlínští ale neměli žádné velké příležitosti ke srovnání stavu utkání.

Pět minut po úvodním buly druhé třetiny se z jednoho vhazování dostali Olomoučtí do šance, ale v zakončení zasáhla zlínská obrana. V polovině utkání bylo srovnáno na 1:1, Adam Laciga svým zakončením od pravého kruhu potvrdil ukázkově sehranou kombinaci své formace. Ve 31. minutě Mora hrála přesilovou hru, Zavřelův trest ale potrestán nebyl. Do početní výhody se později dostal i Zlín, který ji proměnil. V závaru před svatyní gólmana se jako první zorientoval Klimek. Ten vyslal v čase 38:08 kotouč do prostoru mezikruží na Jakuba Heše, který svou dělovku nasměroval do zcela prázdné brány.

Na konci druhé části šli kohouti opět do oslabení, trest si přenesli do začátku třetí dvacetiminutovky. Berani výhodu již devět vteřin po startu třetiny využili, gól slavil Jakub Čechmánek. Olomouc posléze s osudem utkání ještě hazardovala dvěma dalšími oslabeními, tentokrát je však ubránila. Nedisciplinovanost obou celků se s blížícím se koncem stupňovala a využít toho dokázali v samotném závěru opět domácí. Hanáci bez gólmana v powerplay ztratili kotouč, Holba našel nikým nehlídaného Adama Klimka, který nasměroval kotouč ze středního pásma do prázdné brány. Z výhry 4:1 se tak radoval Zlín.