Report ze zápasu LIT vs. OLO (2:3)

HC Verva Litvínov

2:3sn

(2:1, 0:0, 0:1 - 0:0 )

Poprvé se skóre měnilo v čase 7:21, do vedení šel soupeř. Zpoza zadního mantinelu poslal v pádu přihrávku mezi kruhy Starý a před Frgálem pak pohotově zakončil Matěj Maštalířský, který olomouckému brankáři nedal švihem šanci. Už za tři minuty Olomouc srovnala, když si pomohla v přesilové hře. Ve zmatku před domácí klecí došlo k několika přihrávkám a odrazům. Nakonec si puk našel Jakub Belan, jenž ho doklepl do odkryté litvínovské klece. Ani tento stav dlouho nevydržel a s úderem 15. minuty byla ve vedení opět Verva. Po levém křídle ujel všem Matěj Maštalířský, ten poté z levé strany švihem nasměroval touš k protější tyči a podruhé skóroval.

Ve 24. minutě přišlo první provinění Severočechů, takže kohouti měli možnost přesilovky po vysoké holi Starého. Výhoda se po minutě ještě zdvojnásobila. Velká příležitost se proměnění nedočkala, tudíž Olomoučtí stále ztráceli jednu branku. Do úzkých se dostali Moravané na konci druhé části, kdy nejprve šli do čtyř po vražení Růžičky, kterého na trestné lavici doplnil těsně před vypršením trestu Šotkovský.

Přesilovku domácí celek nevyužil a Mora byla stále v kontaktu. Krátce po jejím vypršení opět faulovali Hanáci, nicméně totéž potkalo i Litvínov a hrálo se ve čtyřech. Šance na srovnání si Olomouc později brala dalšími fauly, v přesilovkách se ale domácím nedařilo. A tak mohla Mora v závěru odvolat Frgála a zkusit hru v šesti. A to se vyplatilo! Dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny od modré čáry napřáhl ke střele Michal Tomeček, přičemž kotouč se poté dostal za záda domácího brankáře Kubíka.

V prodloužení nejprve pykal za držení Panáček a později si k němu přisedl Šabatka. Litvínov se i v prodloužení trápil v přesilovkách a když nic nevymyslel, došlo na nájezdy, ve kterých rozhodnutí přinesl Maxim Burkov.