Report ze zápasu OLO vs. PRE (3:0)

3:0

(1:0, 2:0, 0:0)

HC ZUBR Přerov

Zpočátku diváci sledovali čistou hru z obou stran, posléze však začaly být obě trestné lavice vytěžovány. Hrálo se nejprve víc ve čtyřech, celou přesilovku měl až Přerov, ale Frgál zůstal nepřekonán. Skóre se poprvé měnilo v čase 14:54, kdy se Koudelný probil do útočného pásma a na poslední chvíli našel Ondřeje Šotkovského. Autor trefy si najel do lepší pozice a ranou do pravého rohu branky stanovil skóre 1:0 pro Olomouc.

Druhé dějství mohlo ale vypadat úplně jinak. Zubři se ocitli hned ve třech samostatných únicích. Buršík ve vlastním oslabení nevypočítal schopnosti Frgála, to samé se stalo Hradilovi o sedm minut později a pasáž zahozených šancí hostů završil Švejda. A tak Mora trestala! V čase 25:57 po přenesení hry jeli kohouti dopředu ve dvou. Vše na sebe nakonec vzal Adam Havel, který poslal kotouč za záda Žurka do pravého dolního rohu branky. Ještě lépe bylo pro Olomouc v 37. minutě, to Tomeček udržel kotouč v pásmu a po ose našel Maxima Burkova, jenž si nabruslil do lepší pozice a vymetl horní růžek.

Ještě zvýšit už tak pohodlné vedení mohli kohouti ve 44. minutě v dvojnásobné přesilovce, jenže velká výhoda zůstala bez proměnění. Mora naopak posléze hazardovala, přesilovku měl totiž dvakrát v krátkém sledu Přerov, ale na Frgála hosté recept nenašli. Nenašli ho až do konce utkání, olomoucký maskovaný muž tak udržel čisté konto. Výhra 3:0 dává Olomouci do posledního kola mírnou výhodu v boji o play-off.