Report ze zápasu HKM vs. OLO (3:2)

Mountfield HK

3:2sn

(1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Před posledním kolem byla situace v tabulce pořádně zamotaná. Tříbodový i dvoubodový zisk by kohouty poslal do play-off, v případě prohry v prodloužení nebo po nájezdech by Hanáci museli spoléhat na přerovský bodový zisk doma s Litvínovem, který ale bohužel nepřišel. Severočeši na ledě Zubrů totiž uspěli 3:1.

První větší šanci duelu měl Hradec Králové. Domácí útočník Prášek se zpoza brány pokusil překvapit Frgála, což se mu ovšem nepovedlo. Následný závar u brankoviště Mora přečkala. Zkraje 11. minuty ovšem zahrozil Tomeček, jehož tvrdou ránu gólman vyrazil před sebe. Dorážky však nebyly dostatečně pohotové a gólman Tuček své mužstvo podržel. Do vedení se Východočeši dostali v čase 15:42, kdy přesilovou hru využil Matěj Beneš, jenž se postaral o rychlou dorážku u brankoviště.

Krátce po přestávce byl Hradec důrazný před Frgálem, zakončení se ale talentovanému útočníkovi Novotnému nevydařilo. Ve 26. minutě se domácí dostali do přečíslení, ale Olomouc dokázala udržet hrací předmět před brankovou čárou. Následně měli Hanáci k dispozici dvě přesilové hry, ty se jim ovšem nepodařilo využít. Dvě minuty před koncem druhé části vyrazili hosté po chybě Fialy do přečíslení dvou na jednoho, přičemž zakončení vzal na sebe Tomeček, jenž ovšem pozorného Tučka nepřekonal.

Na začátku třetí části měli domácí velkou šanci na zvýšení vedení, to se jim ovšem podařilo až v čase 45:19, kdy se v početní výhodě prosadil Adam Novotný. Junioři ale už několikrát v této sezóně ukázali, že se nehodlají vzdát. Po sérii vyloučení na obou stranách v 52. minutě snížil Michal Tomeček, který se blýskl rychlou dorážkou. O necelé dvě minuty později stejný hráč srovnal parádním lakrosovým gólem, a tak se šlo do prodloužení, ve kterém Mora nabídnutou přesilovku nevyužila.

O osudu celé sezóny tak rozhodly nájezdy v posledním kole. Ve druhé sérii se přesně trefil královéhradecký Hora a už to vypadalo, že bude jediným úspěšným střelcem. V páté sérii však vyrovnal Matěj Smýkal, čímž kohouty udržel ve hře. V šesté sérii však na brankáře Tučka nevyzrál Tomeček a rozhodnutí tak přinesl zmíněný Tomáš Hora. Hanáky tak čeká skupina o udržení, ve které se dvakrát systémem každý s každým střetnou s Hradcem Králové, Českými Budějovicemi a Přerovem.