Report ze zápasu OLO vs. PRE (2:4)

2:4

(0:1, 1:1, 1:2)

HC ZUBR Přerov

Ve 2. minutě byl sice na trestnou lavici poslán hostující Ozollapa, oslabení se nakonec ukázalo jako výhoda pro Zubry, kteří šli do vedení. Hostům se povedlo dvakrát vyhodit puk ven, při druhém vyhazovu se kotouče ujal Tadeáš Hlávka, jenž ujel obraně Mory, která si ho špatně pokryla, a v úniku překonal Frgála střelou do pravého rohu jeho svatyně. Později v třetině měla Mora hned dvojnásobnou výhodu, největší šancí ale byla nastřelená tyč olomouckého Tomečka.

Ve 23. minutě hostující střídačka málem slavila, když se za Frgálem puk odrazil od tyčky. V 29. minutě Zubři využili přesilovku jen 15 vteřin od jejího počátku. Přerov domácím nedovolil vyhodit, nejprve u levé tyče nepřekonal Frgála, a tak se zpoza jeho svatyně přesunul k druhé tyči. Tam už byl úspěšný Jan Billa, který zasunul puk za olomouckého maskovaného muže, jenž se nestihl rychle a včas přemístit. Kohouti do přestávky přeci jen snížili, rychlé nabruslení domácích do pásma se přetavilo ve velkou šanci, ve které skóroval nejproduktivnější kohout Michal Tomeček, když se štěstím propasíroval puk za ležícího Žurka 32 vteřin před sirénou.

Nejzásadnějším momentem bylo pětiminutové vyloučení Burkova za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku. Zubři po startu přesilovky dvakrát udeřili v rozmezí dvaceti vteřin. V čase 47:59 se kotouč ocitl před Frgálem a i když se zdálo, že jej podržel, pohotový Petr Švejda ho propasíroval za záda olomouckého gólmana. Po chvilce stav 4:1 určil gól Radima Hradila, jenž si několikrát puk prohodil na hokejce a nekompromisně tvrdým projektilem rozvlnil počtvrté olomouckou síť. Zdramatizovat duel se pokusila Olomouc v 53. minutě, to Matěj Smýkal u levé tyčky Žurkovy branky dostal puk na hůl a z první jej dopravil za záda přerovského gólmana. Kohouti mohli v závěru ještě snížit při hře bez brankáře, všechny pokusy se ukázaly jako neúspěšné. Mora tak na úvod skupiny o udržení padla s Přerovem 2:4.