Profil

David Jahoda

Narozen: 1995

Oblíbené hokejové kluby: Srdeční záležitost - Mora. To je jasná volba. V extralize fandím moravským týmům - Kometa Brno, Zlín, Vítkovice. V NHL fandím tomu týmu, kde zrovna válí Džegr. Líbí se mi však Washington Capitals

Oblíbení hráči: Už dlouho se mi líbí Alex Ovečkin. Nikdo na světě neumí vystřelit zápěstím tak jako on. Nejradši však mám Jardu Jágra, hráče, který se ve svém věku stále dokáže prosadit v nejlepší lize světa a svým přístupem je vzorem nejen pro hokejisty.

Koníčky, záliby: Kromě hokeje sleduji i jiné sporty. Hlavně fotbal, který jsem závodně hrával stejně jako florbal. Doufám, že se jednou k nějakému sportu vrátím. Rád taky trávím čas se svými kamarády.

Na práci mě baví: Mám blíž ke klubu a hráčům. Nejvíc ze všeho si však cením toho, pokud se články líbí fanouškům.

Jak jsem se dostal k hokeji: Od první třídy chodím pravidelně do Olomouce na hokej. Každou výhru a prohru Kohoutů hodně prožívám. V sezóně 2011/12 jsem psal pro regionální web, poté mě kontaktoval Ondra Kubát, jestli nechci psát pro klubový web. Chtěl jsem a moc :-)

Největší hokejový zážitek: Zážitků bylo mnoho a bezesporu jich ještě řada přibude. Navždy se mi zaryje do paměti gól Karla Rachůnka z MS 2010 v Německu. Fantastické však bylo i play-off 2012, kdy jsme dokázali za stavu 0:3 protáhnout semifinálovou sérii s Chomutovem až do sedmého utkání. Obrovským zážitkem byla baráž v roce 2013. V zápase proti Liberci plechárna málem praskla, to byla fakt pecka! Mezi největší zážitky také řadím MS 2013 ve Švédsku a Finsku, jehož stockholmskou část jsem mohl celou na vlastní oči vidět. Mluvit s nejlepšími hráči světa, to bylo něco.

Největší zážitek spojený s redakcí: Před sezónou 2013/14 se půlka naší redakce obměnila, myslím však, že jsme vytvořili dobrou partu, která se snaží poskytnout fanouškům ten nejlepší servis. O zážitky pak není nouze.