Sezóna po sezóně

Jak šly roky...

Sezóna
Mužstvo, soutěž, výsledekTrenéři
Od roku 1912Mužstvo SK Olomouc
Bandy hokej
Sezóna 1921/1922Mužstvo ČSS Olomouc
Ročník 1929
Mužstvo SK Olomouc ASO
Moravská župa hockeyová
Ročník 1930Moravská župa hockeyová
1. místo, mistr Moravy
Sezóny 1930 – ???Hanácká župa hockeyová
Sezóna 1936/1937Mužstvo ČSS Olomouc
Hanácká župa hockeyová
1. místo, mistr Hanácké župy
Sezóna 1951/1952Mužstvo MŽ Olomouc
Krajský přebor, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Sezóna 1952/1953Armádní mužstvo Křídla vlasti Olomouc
Mistrovství republiky (Nejvyšší soutěž)
9. místo
Jiří Anton
Sezóna 1953/1954Armádní mužstvo Křídla vlasti Olomouc
Mistrovství republiky (Nejvyšší soutěž)
3. místo
Jiří Anton
Sezóna 1954/1955Armádní mužstvo Křídla vlasti Olomouc
Mistrovství republiky (Nejvyšší soutěž)
5. místo
Jiří Anton, Jaroslav Pitner; Antonín Haukvic
Sezóna 1955/1956
Mužstvo TJ Spartak Olomouc Moravia
Krajská soutěž
Postup do II. ligy
Alois "Lolek" Cetkovský
Mužstvo Tankista Praha (hrálo v Olomouci)
Mistrovství republiky, skupina A (Nejvyšší soutěž)
3. místo

Mužstva nejvyšší soutěže ÚDA Praha a Tankista Praha byla po skončení soutěže spojena pod hlavičku Dukly Olomouc a ta byla přeřazena do II. ligy.
Sezóna 1956/1957
Mužstvo TJ Spartak Olomouc Moravia
II. liga, skupina A (2. nejvyšší soutěž)
2. místo
Alois "Lolek" Cetkovský
Mužstvo Dukla Olomouc
II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
1. místo, postup do extraligy přes prolínací baráž, stěhování mužstva do Jihlavy => vznik Dukly Jihlava
Ladislav Kobera
Sezóna 1957/1958
Mužstvo TJ Spartak Olomouc Moravia
II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
2. místo
Alois "Lolek" Cetkovský
Mužstvo Dukla Olomouc (torzo původní Dukly Olomouc po stěhování do Jihlavy)
II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
2. místo
Sezóna 1958/1959
Mužstvo Moravia Olomouc
II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Alois "Lolek" Cetkovský
Sezóna 1959/1960
II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Alois "Lolek" Cetkovský
Sezóna 1960/1961
II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Alois "Lolek" Cetkovský
Sezóna 1961/1962
II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Alois "Lolek" Cetkovský
Sezóna 1962/1963
II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
4. místo
Alois "Lolek" Cetkovský
Sezóna 1963/1964
II. liga, skupina C (2. nejvyšší soutěž)
4. místo
Miroslav Kubera
Sezóna 1964/1965
II. liga, skupina C (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Miroslav Kubera
Sezóna 1965/1966
Mužstvo TJ Moravia DS Olomouc
II. liga, skupina C (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Josef Štock
Sezóna 1966/1967II. liga, skupina C (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Sezóna 1967/1968II. liga, skupina C (2. nejvyšší soutěž)
4. místo
Sezóna 1968/1969II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
4. místo
Sezóna 1969/1970II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
4. místo
Sezóna 1970/1971II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
František Vaněk
Sezóna 1971/1972II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
7. místo
František Vaněk
Sezóna 1972/1973II. liga, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
6. místo
Zdeněk Kepák

Sezóna 1973/1974

1. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
11. místo (sestup)
Jiří Anton
Sezóna 1974/1975II. liga (3. nejvyšší soutěž)
postup do 1. ČNL
Sezóna 1975/19761. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
8. místo
Miroslav Kubera
Sezóna 1976/1977
1. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
9. místo
Miroslav Kubera
Sezóna 1977/1978
1. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
9. místo
Sezóna 1978/1979
1. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
4. místo
Sezóna 1979/1980Mužstvo TJ DS Olomouc
1. ČNL, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
4. místo
Sezóna 1980/1981
1. ČNL, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
2. místo po základní části, 4. místo ve finálové skupině
Sezóna 1981/19821. ČNL, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
4. místo po základní části, 2. místo ve finálové skupině, baráž hrál jen první tým
Sezóna 1982/19831. ČNL, skupina B (2. nejvyšší soutěž)
5. místo po základní části, 1. místo ve finálové skupině, baráž o postup s Duklou Trenčín (0:3 na zápasy pro Trenčín)
Sezóna 1983/19841. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
2. místo (baráže o postup se mohl zúčastnit jen první s nejlepším slovenským týmem a posledním týmem extraligy)
Sezóna 1984/19851. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
2. místo (baráže o postup se mohl zúčastnit jen první s nejlepším slovenským týmem a posledním týmem extraligy)
Sezóna 1985/19861. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
2. místo (baráže o postup se mohl zúčastnit jen první s nejlepším slovenským týmem)
Sezóna 1986/19871. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
2. místo (baráže o postup se mohl zúčastnit jen první s nejlepším slovenským týmem)
Jiří Matějů a Vladimír Nadrchal
Sezóna 1987/19881. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
2. místo (baráže o postup se mohl zúčastnit jen první s nejlepším slovenským týmem)
Vladimír Nadrchal
Sezóna 1988/19891. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
1. místo
prolínací turnaj: 3. místo, mužstvo nepostoupilo do extraligy
Rudolf Potsch
Sezóna 1989/19901. ČNL (2. nejvyšší soutěž)
6. místo
prolínací turnaj: 3. místo, postup do extraligy
Rudolf Potsch
Sezóna 1990/19911. liga (Nejvyšší soutěž)
11. místo
Rudolf Potsch
Sezóna 1991/19921. liga (Nejvyšší soutěž)
11. místo
Rudolf Potsch
Sezóna 1992/1993
Mužstvo HC Olomouc
1. liga (Nejvyšší soutěž)
11. místo
Alois Hadamczik
Sezóna 1993/1994
Extraliga ledního hokeje (Nejvyšší soutěž)
1. místo, mistr ČR
Jiří Matějů a Lubomír Fischer;
Josef Augusta a Miloš Říha
Sezóna 1994/1995
Extraliga ledního hokeje (Nejvyšší soutěž)
5. místo

IIHF European Cup
4. místo
Josef Augusta, Lubomír Fischer, Jaromír Přecechtěl
Sezóna 1995/1996
Extraliga ledního hokeje (Nejvyšší soutěž)
9. místo
Josef Augusta, Lubomír Fischer, Jaromír Přecechtěl
Sezóna 1996/1997Staropramen extraliga (Nejvyšší soutěž)
12. místo (prodej extraligové licence do K. Varů)
Jiří Látal, Miroslav Venkrbec
Sezóna 1997/1998Mužstvo HC MBL Olomouc
1. DZ liga (2. nejvyšší soutěž)
7. místo
Kamil Přecechtěl
Sezóna 1998/19991. DZ liga (2. nejvyšší soutěž)
6. místo (prodej licence na 1. ligu do Opavy)
Kamil Přecechtěl; Jan Kacl
Sezóna 1999/2000Seniorský hokej se v Olomouci nehrál.
Sezóna 2000/2001Seniorský hokej se v Olomouci nehrál.
(nákup licence na 2. ligu od Uherského Hradiště)
Sezóna 2001/2002
Mužstvo HC Olomouc
2. liga, skupina Východ (3. nejvyšší soutěž)
čtvrtfinále
Miroslav Venkrbec; Luděk Konopčík
Sezóna 2002/2003
2. liga, skupina Východ (3. nejvyšší soutěž)
1. místo, postup z baráže (2. místo) do 1. ligy ČR
Josef Zavadil
Sezóna 2003/2004
1. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
5. místo
Josef Zavadil;
Kamil Přecechtěl
Sezóna 2004/2005
1. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
11. místo
Kamil Přecechtěl;
Karel Suchánek
Sezóna 2005/2006
1. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
8. místo
Aleš Tomášek
Sezóna 2006/2007
1. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
14. místo (soutěž byla uzavřená)
Aleš Tomášek; Kamil Přecechtěl
Sezóna 2007/2008
1. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Petr Fiala, Petr Vlk
Sezóna 2008/2009
1. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
7. místo
Petr Fiala, Petr Vlk
Sezóna 2009/20101. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Petr Fiala, Petr Vlk
Sezóna 2010/20111. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
5. místo
Petr Fiala, Jan Tomajko
Sezóna 2011/20121. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
3. místo
Petr Fiala, Jan Tomajko
Sezóna 2012/20131. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
2. místo (postup do baráže o ELH, v ní obsazení 2. nepostupové pozice)
Petr Fiala, Jan Tomajko
Sezóna 2013/20141. liga ČR (2. nejvyšší soutěž)
2. místo (postup do baráže o ELH, v ní obsazení 2. místa a postup do nejvyšší soutěže)
Petr Fiala, Jiří Dopita
Sezóna 2014/2015Tipsport extraliga (Nejvyšší soutěž)
13. místo (sestup do baráže o ELH, v ní obsazení 1. místa a záchrana v nejvyšší soutěži)
Petr Fiala, Jiří Dopita, Jan Tomajko
Sezóna 2015/2016Tipsport extraliga (Nejvyšší soutěž)
6. místo
Zdeněk Venera, Jan Tomajko
Sezóna 2016/2017Tipsport extraliga (Nejvyšší soutěž)
?. místo
Zdeněk Venera, Jan Tomajko