Měli jsme malý výpadek a dvakrát smolně inkasovali, mrzelo po utkání Jiřího Dopitu

Zdeněk Kamínek ml.
Ú S T Í N/L - Na led Zlatopramen Areny do Ústí nad Labem dorazil hokejový matador. Jiří Dopita, který i přes zdravotní potíže přijel na sever Čech, byl pro svůj tým velmi platným hráčem, vytvořil si několik zajímavých příležitostí a připsal si jeden bod za asistenci. Jelikož na něj ale nikdo nedokázal navázat, odjížděli Hanáci bez bodového zisku.

K souboji prvního se třetím přistoupili svěřenci Petra Fialy a Jana Tomajka podle slov asistenta kapitána, Jiřího Dopity, jako ke každému druhému střetnutí. Respekt Kohouti neměli ani z osmatřiceti vstřelených branek Ústeckých Lvů do sítě soupeřů během sedmi odehraných zápasů.

„K utkání jsme se snažili přistoupit jako ke každému druhému duelu, takřka bez rozdílu. Každá bitva je jiná, hraje se od nuly a myslím si, že jsme měli stejně jako soupeř šikovný mančaft. Ústí nad Labem má velice kvalitní tým, navíc hraje v domácím prostředí velice dobře a zaslouženě vyhrálo," ocenil kvalitu soupeře Dopita.

„Po dvaceti minutách jsme prohrávali o dva góly, ale to není v hokeji žádný velký rozdíl, všechno se dá otočit. Měli jsme během úvodní části malý výpadek, inkasovali jsme dva smolné slepené góly z brankoviště, ale na to se nechci vymlouvat. Lvi hráli slušně, měli jsme pár přesilových her, ale nebylo jich tolik. Rozhodčí to vykompenzovali až v závěrečném dějství, kdy to bylo na vyloučení přibližně stejně. Ústečtí si svůj odstup pohlídali a zaslouženě vyhráli,“ uznal sportovně trojnásobný mistr světa.

⇒ Jiří Dopita

Ze zdravotních důvodů musel téměř třiačtyřicetiletý střední útočník odstoupit dříve. „Do Zlatopramen Areny jsem přijel se zdravotními potížemi, a protože byl stav v 55. minutě rozhodnutý, odstoupil jsem, abych zbytečně neriskoval a raději se šetřil na následující měření sil,“ konstatoval český olympijský vítěz z Nagana.

Ve čtvrté minutě se olomoučtí hokejisté prosadili v početní výhodě, asistenci a pátý kanadský bod letošního ročníku si připsal Jiří Dopita. Od té doby však skórovali už jen žlutomodří. „Ústečtí obránci mi ponechali více místa, vůbec mě nenapadali. Přihrál jsem před odkrytou branku Radimu Kucharczykovi, kterému stačilo jen nastavit hokejku. Zdeněk Orct to pravděpodobně nečekal a je možné, že to neviděl,“ okomentoval Dopita situaci ze začátku první třetiny.

Tu čest, nastupovat s Jiřím Dopitou v jednom útoku, mají Radim Kucharczyk na pravém křídle a Pavel Selingr na straně levé. „S oběma jsem hodně spokojený, rozumíme si, hráli jsme v tomto složení i za Znojmo, takže víme, co máme od sebe čekat,“ pochvaloval si dvojnásobný nejlepší střelec ELH.

Ikona českého hokeje odehrála většinu své hokejové kariéry v české nejvyšší soutěži, nyní však Dopita hájí barvy prvoligové Olomouce. „Celky hrající první ligu jsou velmi kvalitní, například Ústí nad Labem má čtyři vyrovnané pětky se zkušenostmi z nejvyšší soutěže a věřím, že by se daly rovnat s extraligou. Stejně na tom je i Chomutov, Jihlava, Hradec Králové a další," zhodnotil kvalitu mužstev.

„Největší slabinou první ligy jsou rozhodčí, dle mého názoru první ligu brzdí a hokej by mohl být zajímavější a pohlednější. Já na tom těžko něco změním, ale je to pro mě zatím největší zklamání,“ smutnila česká legenda.