Olomouc zamíří na led extraligového mistra

Petr Martínek
T Ř I N E C - Úterní podvečer bude patřit dohrávce 12. kola Tipsport extraligy, které se neuskutečnilo v původním termínu kvůli početné marodce Mory. Zajímavé bude sledovat počínání Hanáků proti obhájci titulu z Třince, který vede bývalý trenér Olomouce Zdeněk Moták. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

Řekl před zápasem - Michal Kunc

Olomoučtí hokejisté si v minulém zápase zlepšili náladu, když po dvou prohrách v řadě uspěli na domácím ledě proti Liberci. „Je skvělé, že se vyhrálo, protože poslední zápasy jsme nezvládli. Výhra nám do kabiny přinesla pohodu, byla strašně důležitá. Cítili jsme, že už musíme získat body a je super, že jsme to vybojovali,“ radoval se Michal Kunc.

⇒ Útočník Michal Kunc

Právě útočník s číslem 22 na zádech otevřel skóre utkání proti Bílým Tygrům, když v závaru na brankovišti dotlačil kotouč za Petra Kváču. „Puk jsem viděl jen malou chviličku, potom jsem tam šťoural a nakonec jsem ho tam dostal. Ani jsem si nebyl jistý, zda bude gól platit, protože jsem nevěděl, kde ten puk je. Když jsem však viděl, jak rozhodčí přijel za bránu a sebevědomě na ni ukázal, tak jsem si říkal, že by to mohlo platit,“ popsal situaci autor gólu.

Následující období bude pro Hanáky náročné. V tomto i v příštím týdnu budou hrát svěřenci Jana Tomajka třikrát v týdnu. Jako první vyzvou Třinec, se kterým se utkají poprvé v letošní extraligové sezóně. „Bude to náročné, ale to je naše práce, musíme to zvládnout. Věříme, že Třinec dokážeme porazit,“ uzavřel Kunc.

To nejdůležitější o soupeři

Oceláři na začátek sezóny pocítili sílu takzvané mistrovské kocoviny, poněvadž se obhájci herně nedařilo. Nepříliš ideální formu si soupeř přinesl už z Ligy mistrů, jejíž základní část začala ještě před startem extraligové sezóny. Třinec v extralize poprvé dokázal vyhrát až v pátém utkání na ledě Komety v poměru 4:2. Tato výhra byla obrovským impulzem a odrazovým můstkem do dalších utkání.

Po další výhře nad Kladnem hrál Třinec hned čtyřikrát za sebou doma a z dvanácti možných bodů získal deset. Ani po opuštění domácího prostředí tým Zdeňka Motáka neztratil formu. Bodové konto rozšířil v Mladé Boleslavi výhrou v prodloužení a prohrou v Českých Budějovicích po nájezdech. Bodový příděl zastavily až Pardubice výhrou 3:2. Osudné pro Oceláře zatím zůstávají derby s Vítkovicemi, v obou případech byl lepší ostravský rival. Nicméně od té doby najeli Třinečtí na další vítěznou vlnu, která je momentálně dostala mezi nejlepší čtyři týmy tabulky.

V polovině října se potvrdily spekulace, které hovořily o příchodu slovenského útočníka Samuela Bučka, jenž v dosavadních deseti odehraných zápasech zaznamenal 3 body (2+1). Bodování Ocelářů táhne stálice sestavy Slezanů Martin Růžička, který je zároveň s jedenácti góly nejlepším střelcem týmu. Dobře se uvedl Slovák Libor Hudáček, který v létě posílil tým Zdeňka Motáka. Aktuálně se může pochlubit třinácti body a zdá se, že po loňské nevýrazné sezóně se naladil na správnou vlnu.

Soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři: Lukáš Daneček, Ondřej Kacetl, Marek Mazanec.

Obránci: Marián Adámek, Milan Doudera, Štěpán Havránek, Jan Jaroměřský, Jakub Jeřábek, Martin Marinčin, Marek Ročák, Jan Zahradníček, Vojtěch Zeleňák, Karlis Čukste.

Útočníci: Samuel Buček, Aron Chmielewski, Marko Daňo, Jakub Doktor, Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Libor Hudáček, Daniel Kurovský, Alan Lyszczarczyk, Tomáš Marcinko, Andrej Nestrašil, Miloš Roman, Martin Růžička, Vladimír Svačina, Daniel Voženílek, Petr Vrána.

Hlavní trenér: Zdeněk Moták
Hala (kapacita): Werk Arena (5400)
Poslední utkání: Výhra 4:1 nad Hradcem Králové

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Oceláři Třinec - HC Olomouc

3. místo
umístění v tabulce
4. místo
59:40 - 36 bodů
skóre a body
51:40 - 36 bodů
Martin Růžička - 21 b (11+10)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa - 14 b (8+6)
Martin Růžička - 11 gólů
nejlepší střelec
Jan Káňa - 8 gólů
Andrej Nestrašil - 17 asistencí
nejlepší nahrávač
Lukáš Nahodil - 8 asistencí
Jakub Jeřábek - 11 b (2+9)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek - 10 b (4+6)
Marek Mazanec - 15 záp. (93,15%)
Ondřej Kacetl - 4 záp. (90,29%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 10 záp. (93,14%)
Jan Lukáš - 10 záp. (94,22%)
Jakub Sedláček - 2 záp. (87,10%)
34,43%
úspěšnost v přesilovce
13,92%
77,61%
úspěšnost v oslabení
82,19%
181 minut
tresty celkem
258 minut