Neuhneme ze žádného souboje, burcuje Silvester Kusko před třetím zápasem

Daniel Fekets
KARLOVY VARY - Kohouti nedokázali navázat na čtvrteční vítězství a první utkání v Karlových Varech prohráli 4:7, ačkoliv na začátku druhé periody vedli o dva góly. Jedním ze střelců Hanáků byl i Silvester Kusko, který má v letošním play-off už dva přesné zásahy.

Domácí celek poslal do vedení Koblasa, avšak v poslední minutě úvodní periody skóre otočili Orsava s Ondruškem, kteří se prosadili v pětiminutové přesilovce. Po změně stran vyslal nechytatelnou ránu Silvester Kusko, to už v brance domácích stál místo Štěpána Lukeše Vladislav Habal. „Vnímal jsem to, ale oba gólmani jsou podobní, protože chytají v opačném gardu. Mají trošku problém se střelami do horní poloviny brány, na což nás trenéři upozorňovali, takže jsem se tam snažil vystřelit a podařilo se to,“ shrnul gólovou situaci olomoucký útočník s číslem 91 na zádech.

⇒ Útočník Silvester Kusko

Západočeši pak ale zabrali a v rozmezí 26. až 32 minuty vstřelili tři branky. „Jak jsme odskočili o dva góly, tak jsme z toho vypadli. To nás stálo zápas. Měli jsme hrát trošku jinak a pohlídat si to,“ uvědomoval si Kusko.

Ve třetí třetině snížil Jan Bambula na 4:5, avšak poslední slovo měly Karlovy Vary, které se přesně trefily ještě dvakrát. Hanáci tak na svého soupeře nestačili poměrem 4:7. „Nepodali jsme stoprocentní výkon. Dostali jsme sedm gólů, což je moc. Nehráli jsme tak důsledně do defenzívy jako v prvním zápase. Musíme se vrátit ke své hře, abychom byli úspěšní,“ měl jasno člen druhého útoku.

Následně pokračoval: „Nemůžeme se tím moc zabývat. Prostě jsme prohráli a série se hraje na tři vítězné zápasy. Potřebujeme vyhrát dvakrát, přičemž hned zítra tady hrajeme znovu. Budeme se snažit vyhrát. Chceme hrát v rámci pravidel, ale rozhodně ze žádného souboje neuhneme.“

Velkým problémem druhého utkání mohlo být, že kohouti zamířili hned devětkrát na trestnou lavici. „Vyloučení jsou součtem nějakých faktorů. Může to být tím, že nestíháme, ale jsou tam samozřejmě i jiné faktory. Vary jsou rychlý mančaft, takže se jim v tom musíme vyrovnat. Pak těch faulů bude méně,“ podotkl Kusko.

Ačkoliv Energie stav série vyrovnala, druhý zápas musel fanoušky hokeje bavit. Pozitivní zprávou je, že Olomouc vstřelila dvakrát za sebou čtyři branky poprvé od začátku ledna. „V říjnu a listopadu jsme měli období, kdy jsme tři nebo čtyři góly za zápas dávali. Dovolím si říct, že nás zdobí dobrá obrana, ale jak jsem říkal, dnes defenzíva nefungovala tak, jak měla,“ pokrčil rameny sedmadvacetiletý forvard.

Silvester Kusko vstřelil branku ve druhém utkání v řadě. Nedávno navíc nasázel dva góly v jednom zápase na ledě Kladna. „Snažím se hrát naplno celou sezónu. Ze začátku to nebylo úplně ono, ale teď se cítím lépe. Důvěra trenérů mi taky pomohla. Teď navíc hraji zase s Honzou Knotkem a Bambusem, se kterými jsem hrál loni podstatnou část sezóny, takže se známe. Pak je to jednodušší, když si vyhovíme,“ uzavřel Kusko.