Nedostatek beků je celorepublikový problém, tvrdí Kamil Přecechtěl

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - V každé sezóně je cílem trenéra mladšího dorostu vychovat kvalitní hráče, kteří by o rok později obstáli v dorostu starším. Ne vždy to má ale jednoduché, zvláště, když u některých postů sám řeší problém, koho postavit. „Máme vynikající gólmany, velmi slušné útočníky, ale defenziva je v celorepublikovém měřítku hodně podprůměrná,“ myslí si kouč Přecechtěl

Zhruba měsíc zpátky jste přemýšlel o tom, že byste dal v brance příležitost i jiným gólmanům, přesto Sroka odchytal většinu posledních zápasů. Změnil jste tedy názor?
Sroka sice odehrál několik utkání, ale šanci dostali i ti brankáři, se kterými počítáme pro příští rok. Šoustal i Venkrbec odchytali po jednom zápase, takže už nějaké zkušenosti také posbírali. Věřím, že počet jejich startů se v průběhu sezóny bude zvedat, protože je třeba, aby se i oni dostali do akce.

⇒ Trenér Kamil Přecechtěl

Poslední duely jste sehráli s těžkými soupeři, přesto se jednalo vždy o vyrovnaná utkání, kdy o výsledku často rozhodl jeden gól. Jak byste okomentoval vaaši formu?
Sehráli jsme dobrý zápas s Vítkovicemi, s Třincem a také ve Zlíně, i když v tomto případě nepočítám úvodních pět minut. Podobná utkání hráčům zvyšují výkonnost. Když ale přijede trošku horší soupeř, tak se podřídíme jeho hernímu stylu a náš hokejový projev není už takový, jako by byl s kvalitnějšími týmy.

Jak jste již zmiňoval, ve Zlíně jste prohrávali po několika minutách o tři branky, a přesto se vám podařilo zvítězit 4:3 po nájezdech. Vypovídá to tedy o tom, že máte dobrou psychiku?
Kluci jsou vedeni k tomu, že hokej je sport, ve kterém se hraje celých šedesát minut za jakéhokoliv stavu. Takový obrat se nepodařil jenom mladšímu dorostu, o několik dní později podobně triumfovala juniorka, která dokonce prohrávala o čtyři branky. Určitě to tedy hovoří o tom, že netrénuji týmy, které jsou utkání ochotny zabalit a odfláknout, ale naopak ty, které bojují, i když jim to třeba zrovna nejde.

Nemáte v poslední době nedostatek obránců, když je někdy půjčujete do staršího dorostu?
Toto je velký národní problém. Máme vynikající gólmany, velmi slušné útočníky, ale defenziva je v celorepublikovém měřítku hodně podprůměrná. Samozřejmě každý dobrý obránce je pro mužstvo přínos.

Pokud budeme rovnou jmenovat, jak se vyrovnáte se ztrátou Alexe Rašnera, který kvůli zdravotním problémům vynechá následující dva měsíce?
Sem tam ho budu moci využít, protože jsme se domluvili, aby úplně nestál, že nám pomůže jednou za týden, čtrnáct dní. Alexe ale budou určitě postrádat ve starším dorostu, kde patřil jednoznačně k nejlepším obráncům. A nejenom on, ale také Nesvadba a Horák (Robert), který aktuálně hraje v Prostějově, svými schopnostmi převyšují úroveň soutěže mladšího dorostu, a oprávněně tak patří do staršího dorostu.