S respektem za dva body, hodnotí Olesz pokorně výkon proti Vítkovicím

Jan Meichsner
Kohoutům k vítězství v moravském derby pomohl gólem ex-vítkovický kapitán Rostislav Olesz. Tomu se podařilo otevřít skóre úvodního zápasu efektní bekhendovou dorážkou za záda Daniele Dolejše. O tom, jak vnímal návrat do známého prostředí pohovořil Rostislav Olesz v pozápasových ohlasech v útrobách ostravského paláce.

Olomouckému týmu přiřknul los extraligy hned na úvod atraktivního soupeře z Vítkovic. Tento fakt byl znám ještě před příchodem Rostislava Olesze. S akvizicí nové olomoucké posily pak dostalo utkání další náboj. „Velmi těžký zápas na úvod sezóny, navíc proti klubu, ze kterého jsem odešel. Na tenhle zápas jsem se připravoval, a věděl jsem dopředu jak tenhle zápas bude těžký. Jsem velmi rád, že jsme to zvládli jako tým a dokázali vyhrát," přemítal Olesz nad výkonem v úvodním zápase.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Tým z Hané v utkání nastartoval právě Oleszův gól. Ostravský rodák však první branku v dresu Olomouce neslavil. „K vstřelenému gólu nemám co říct. Neslavil jsem ho, myslím si, že by se to ani nehodilo. Hlavní pro mě bylo soustředit se na zápas. Oslavy přijdou později," sdělil pokorně hráč třetího olomouckého útoku.

V úvodním extraligovém měřením sil padlo také velké množství trestů a z nich pak pramenily přesilovky a oslabení. Góly z nich však padaly jen sporadicky. „Pro nás to bylo dobře, protože Vítkovice jich měly k dispozici o hodně více než my. Skvěle se nám to podařilo ubránit ve třech. Zvládli jsme pak tu klíčovou přesilovku, která nám dala bonusový bod a vítězství." Vítkovice v utkání nedokázaly využít ani jednu ze sedmi přesilovek, naopak to pak byli Hanáci, kteří úspěšně při dvojnásobném trestu Tršky dopravili puk do sítě a připsali si dva body.

Před zápasem se také očekávala reakce domácích fanoušků, kteří odchody svých hráčů ke konkurenci nesou velmi nelibě. „Z reakce domácí fanoušků jsem žádné obavy neměl. Lidi tady tomu hokeji rozumí, takže si myslím, že bylo všechno v pohodě," pověděl olomoucký forward, který už hledí vstříc následujícímu zápasu. „Na první domácí zápas se opravdu hodně těším. Viděl jsem tady tu podporu na výjezdu. Věřím, že to doma bude ještě intenzivnější a bouřlivější. Teď už ta příprava směřuje k dalšímu zápasu," uzavřel Olesz.