#VšeciSpolu na Spartu! Velký den pro olomoucké fanoušky je za dveřmi

Daniel Fekets
P R A H A - Kohouti se chystají na 16. kolo Tipsport extraligy, které odehrají na ledě pražské Sparty. Očekávaný duel v O2 areně odstartuje v neděli 30. října od 16:00. Informace pro fanoušky, kteří budou cestovat společně s hráči do Prahy, nabízíme zde.

V pátečním kole Olomouc dokázala uspět za dva body na ledě Mladé Boleslavi. Kralovala především v nájezdech, které zvládla nejrychlejším možným způsobem. „Věděli jsme, do čeho jdeme, to se i vyplnilo. Byli jsme od začátku pod tlakem, musím říct, že jsme místy byli i šťastnější. V podstatě z ničeho jsme dali druhý gól. Hra se potom začala vyrovnávat. Ve třetí třetině měly oba týmy šance, nakonec rozhodly nájezdy,“ řekl asistent trenéra Boris Žabka.

⇒ Asistent trenéra Boris Žabka

„My jsme se snažili na zápas připravit na sto procent a musím pochválit kluky za to, jak to odpracovali. Věděli jsme, že můžeme být pod tlakem,“ pokračoval kouč.

Teď už se ale celek z Hané soustředí na Spartu, kterou na začátku ročníku dokázal doma porazit 4:0. „Vzpomínám si, že jsme měli poměrně špatný vstup do utkání. Sparta na nás docela vlétla, ale Braňo Konrád nás opět podržel. Zlomilo se to prvním gólem, pak jsme soupeře přehrávali. Tentokrát budeme chtít do zápasu vstoupit lépe my, ale samozřejmě budeme rádi, když výsledkově na zmíněný duel navážeme,“ přeje si útočník Matouš Menšík.

Těší se také na výbornou kulisu. „Klub skvěle zorganizoval cestu vlakem. Věřím, že podporu budeme mít velkou. Co jsem slyšel, tak zamluvených je osm vagónů, takže očekávám fantastickou atmosféru,“ dodal mladý forvard.

To nejdůležitější o soupeři

Sparta do letošní sezóny nastoupila znovu jako jeden z velkých favoritů na titul, nicméně předpoklady zatím tak úplně nenaplňuje. Úřadující vicemistr se momentálně pohybuje na osmé pozici s 21 body na kontě. Pražané se po prohře na Hané 0:4 zvedli a bodovali šestkrát v řadě, avšak poté přišlo horší období. Svěřenci Pavla Patery padli Třincem, Hradcem Králové a Kometou, což napravili až výhrami po prodloužení s Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. V minulém kole ale Sparta nestačila 0:4 na poslední Litvínov.

Už tak silný kádr Sparty před sezónou ještě posílili Jakub Kovář, Jakub Krejčík, Josef Kořenář či Dominik Simon. Popasovat se však pražský celek musel s odchodem nejproduktivnějšího hráče loňského ročníku Filipa Chlapíka, jenž přijal nabídku ze Švýcarska. Před několika dny ale zamířil do Sparty zkušený obránce Michal Kempný, který uplynulé sezóny odehrál v kanadsko-americké NHL. S Washingtonem dokonce získal v roce 2018 Stanley Cup. V minulém utkání proti Litvínovu se ale český reprezentant ošklivě zranil.

Sparta zatím v ofenzívě není tak dominantní jako v minulých sezónách. Na svém kontě má 40 branek, avšak inkasovala už ve 42 případech. Nejproduktivnějším hráčem Pražanů je velezkušený Michal Řepík, kterému zdatně sekundují Roman Horák s Davidem Tomáškem a Vladimírem Sobotkou. V průměru nejvíce času na ledě tráví Jakub Krejčík. Statistiku +/- vedou se třemi kladnými body Michal Řepík a Martin Jandus.

Soupiska HC Sparta Praha

Brankáři: Jakub Kovář, Josef Kořenář, Oldřich Cichoň.

Obránci: Jakub Krejčík, Milan Jurčina, Michal Kempný, Martin Jandus, Michael Krutil, Ondřej Mikliš, Michal Moravčík, David Němeček, Adam Polášek.

Útočníci: Jan Buchtele, Miroslav Forman, David Dvořáček, Roman Horák, David Kaše, Petr Hauser, Patrik Prymula, Jakub Konečný, Michal Řepík, Daniel Přibyl, Dominik Simon, Ostap Safin, Erik Thorell, Gustaf Thorell, Vladimír Sobotka, David Vitouch, David Tomášek.

Hlavní trenér: Pavel Patera
Hala (kapacita): O2 arena (17 220)
Poslední utkání: Prohra 0:4 s Litvínovem

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Sparta Praha – HC Olomouc

umístění v tabulce
40:42 - 21 bodů
skóre a body
35:27 - 24 bodů
Michal Řepík - 13 b (6+7)
nejproduktivnější hráč