Žádné flákání, ale pořádná dřina. Tak vypadala první tréninková dvouhodinovka v podání Kohoutů. Na umělé ploše se sešla většina týmu a rozhodně nezahálela. Hanáci běhali, posilovali a jako odreagování si zahráli půlhodinový fotbal. „Byl to první trénink. Chlapci sice měli v uvozovkách volno, ale ty poslední týdny něco dělali a pracovali na sobě. Myslím, že první trénink nebyl vůbec špatný,“ chválil své svěřence trenér Zdeněk Moták.

Přesto, že se sešla početná skupina hráčů, několik členů kohoutího kádru chybělo. „Na prvním tréninku nebyl akorát Zbyněk Irgl, který se bude připravovat individuálně, protože je tak zvyklý celou kariéru, Honza Lukáš, který skončil později a Kuba Galvas, který je zatím asi na dovolené. Jakub se připojí během týdne. Jinak tu ale byli všichni. Na umělce ale jen někteří, protože část má nějaký handicap nebo deficit. Nemůžou například běhat, tak byli na zimním stadionu na kole,“ prozradil Jan Tomajko.

Kormidla se od nové sezóny chopili Jan Tomajko se Zdeňkem Motákem, kteří však velké změny v letní přípravě neplánují. „Úplně se to měnit nebude. Chceme, aby to chlapce bavilo, aby sem chodili s úsměvem a aby se nám nezranili. Něco trochu jiného tam ale samozřejmě dáme,“ řekl Zdeněk Moták.

Hanáci se však vyhnou činnosti, která nepatřila mezi oblíbenou alespoň u některých z nich. „Tenis letos hráči mít nebudou, protože abych pravdu řekl, tenisové umění není zrovna jejich silnou stránkou. Místo tenisu budou určitě jiné hry a plavání bude individuální. Jinak to ale bude podobné jako v předchozích letech, protože těch příprav už se tu dělalo hodně. Myslím, že moc se toho měnit nedá, jen se jednou běhá na umělce a podruhé třeba v písku, aby to nebylo stereotypní,“ nastínil tréninkové plány Jan Tomajko.

Olomouc před začátkem sezóny zatím ohlásila tři nové či staronové posily. Vrátil se odchovanec Jan Lukáš, po šesti letech se k týmu znovu připojil také útočník Petr Kolouch a nováčkem mezi Hanáky je útočník Vojtěch Tomeček. Další příchody však během suché přípravy v plánu nejsou. „Počítáme s tím, že některým hráčům z juniorky dáme přičichnout k extralize. Do přípravy už by se ale neměl zapojit nikdo nový. Spíš počítáme s tím, že bychom kádr posílili na led,“ řekl Zdeněk Moták.

Prvního tréninku na umělé trávě se zúčastnili: Branislav Konrád, Tomáš Houdek, David Škůrek, Martin Vyrůbalík, Lukáš Spurný, Ludvík Rutar, Vilém Burian, Bruno Mráz, Aleš Jergl, František Skladaný, Rok Macuh, Josef Podlaha, Petr Strapáč, Jan Káňa, Vojtěch Tomeček a Petr Kolouch.

Trénink na zimním stadionu absolvovali: Jiří Ondrušek, Marek Laš, David Ostřížek, Robin Staněk, Jan Jaroměřský, Tomáš Dujsík a Jan Knotek.

K týmu se připojí později: Jakub Galvas, Jan Lukáš a Zbyněk Irgl, který absolvuje individuální trénink.