Pro náhodné kolemjdoucí to musel být překvapivý pohled. Muži, kteří obvykle oblékají hokejovou výstroj a potí se na ledě, tentokrát svlékli trika a zasoutěžili si v plážovém volejbalu. Jeden z hlavních trenérů Jan Tomajko se pak chopil role hlavního organizátora. „Je to příjemnější, než abychom byli pořád někde zavření,“ komentoval dopolední zápolení útočník Petr Strapáč. Právě on patřil k jedněm z nejlepších hráčů na kurtech, spolu s novicem v kabině Petrem Kolouchem vytvořili úderné exvítkovické duo.

„Petr Kolouch je vysoký, Strapy je zas takový neúnavný pes. Dřel neskutečně celý turnaj,“ vyzdvihl velký smečař Jan Knotek kvality soupeře. „Základy snad nějaké mám, volejbal jsem hrával na střední škole i vysoké,“ skromně reagoval právě Strapáč na uznání svého kolegy, který zase pochází z rodiny volejbalistů. Jeho maminka hraje tento sport až do současnosti. „V dětství mě brávala na zápasy. Do dneška z toho dost těžím, přes léto hrávám beach volejbal celkem pravidelně,“ přiznal Knotek.

Nebylo tak divu, že velké finále tohoto miniturnaje na kurtech u univerzitní Sportovní haly obstaral duel právě těchto dvou zkušených šíbrů. Jana Knotka totiž v týmu doplňoval další výborný volejbalista Aleš Jergl. „Pravidelně hrávám beach s kamarády v Kroměříži. Zaostávám za některými ale trochu výškově,“ smál se 182 centimetrů vysoký forvard. Tvrdou bitvu nakonec rozsekly ve třetím setu právě jeho zkušenosti spolu s perfektní prací již zmíněného Jana Knotka. Výsledky ovšem přeci jen nebyly tím nejdůležitějším, co si měli hráči z celého turnaje vzít.

„K tréninkům by to mělo patřit, trošku se odreagovat. Nezvedat jen těžké váhy v posilovně,“ kvitoval změnu jeden z vítězů Aleš Jergl. Celá akce pak posloužila jako výborný teambulding, na kurtech v Lazcích se totiž objevila i nejnovější posila kohoutů Jan Švrček. Exsparťanský obránce nakonec ale mezi boje o nejvyšší příčky nepostoupil, spolu s parťákem Branislavem Konrádem skončil na šestém místě.

FOTO: Alena Zapletalová