Pivo zdarma, Kokrhél a fotostěna, ale hlavně: Hráči a realizační tým olomouckého „áčka“, tak na to se mohli těšit všichni fanoušci, kteří ve středu 3. dubna dorazili na Rozloučení se sezónou, které se konalo u zimního stadionu.

Celá akce začínala v 17:00, ještě předtím však hráči v šatně převzali sud piva Radegast, který pro ně během jedné z přestávkových soutěží vyhrál jejich mladý fanoušek Jakub Škoda. „Byl to rozhodně velký zážitek, tohle se člověku nestane každý den. I rozloučení se sezónou je pěkná akce. Pokaždé, když je možnost setkat se s hráči, tak přijdu,“ prozradil Jakub. „Nejoblíbenější hráč? Asi Jan Káňa, ale mám rád celý tým.“

Po převzetí sudu již hokejisté vyrazili mezi fanoušky, kteří čekali venku. Uvítali je především členové Ultras Mora, kteří si pro celý tým nachystali překvapení. Všichni hráči i členové realizačního týmu dostali medaile, nachystáno bylo i několik dárkových košů. Tomuto přihlíželo na pět stovek příznivců olomouckého hokeje. „Je to strašně krásné a spontánní. Lidi si pro nás připravili překvapení a my jsme nadšení, protože fanoušci k hokeji patří a my to děláme pro ně,“ ocenil gesto Ultras Mora útočník Lukáš Nahodil. „Ultras Mora bych chtěl tímto za celý klub poděkovat. Celou sezónu nám fandí a tohle gesto to jen dokazuje,“ shodli se trenéři A-týmu Tomajko s Motákem.

„Měli jsme na to hrozně krátkou dobu. V pondělí jsme všechno nakoupili a v úterý se pro věci muselo jet do Ostravy. Bylo to pro nás trochu stresující, ale akce je to dobrá. Aspoň jsme se mohli s hráči naposled rozloučit,“ popsala přípravu překvapení šéfka „ultrasáků“, Karolína Vlčková. „Inspirace odjinud nebyla. Celé to vzniklo mezi námi, protože tohle je nejlepší sezóna, jakou jsme tu zatím mohli zažít,“ doplnila Vlčková. A kde si Lukáš Nahodil medaili od fanoušků vystaví? „Těžko říct, takhle jsem nad tím zatím nepřemýšlel. Mám doma dvě zlaté medaile z Pardubic a jednu bronzovou, tahle je zatím čtvrtá z extraligy,“ smál se vysoký útočník.

Ohromný zájem fanoušků hokejisty překvapil. „Něco podobného jsem zažil v Pardubicích, když tam byly dvě titulové sezóny. Tam to nadšení bylo taky obrovské. Tohle je akce, která se děje prakticky bez – v uvozovkách – žádného úspěchu, když jsme neuhráli žádnou medaili a o to je to hezčí. Jsme rádi, že lidi přišli a vyjádřili nám svou podporu a dík, který ale za tohle patří i jim,“ ocenil Lukáš Nahodil.

Hanáci za sebou mají zatím nejúspěšnější sezónu od návratu do extraligy. Podařilo se jim zajistit si přímý postup do čtvrtfinále, kde sérii s favorizovanou Plzní dotáhli až k poslednímu, sedmému zápasu. Kohouti se tak zastavili doslova před branami semifinále. Útočník Lukáš Nahodil „nastoupil“ do rozjetého kohoutího vlaku až v průběhu sezóny. „Musím říct, že jsem hrozně mile překvapený. To, že tady není tak dobré zázemí a klub by si zasloužil nový stadion, všichni ví a všichni o tom mluví, ale ta parta lidí v kabině, ale i mimo ni, je fantastická. Lidi do toho dávají srdíčko a sezóna dopadla přesně tak, jak jsme si všichni přáli. Především parta a kolektiv tady je úplně neskutečný,“ ocenil zatím poslední štaci ve své kariéře Nahodil.


Klub HC Olomouc děkuje všem svým partnerům i fanouškům za výbornou podporu během celé sezóny!