V novém roce Hanáci předvedli vyrovnané zápasy se silnými soupeři, na premiérovou výhru si však museli počkat až do nedělního zápasu na ledě Třince. Z předchozí tří utkání totiž získali pouze bod za remízu v základní hrací době s Plzní. „Myslím, že ve všech 4 zápasech jsme se prezentovali dobrým herním projevem a je jen škoda, že jsme nezískali více bodů, které bychom si jak s Plzní, tak i s Brnem určitě zasloužili,“ hodnotil útočník Petr Strapáč vstup týmu do roku 2020.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Přestože Kohouti v těchto zápasech své soupeře přestříleli, dohromady dali v základní hrací době pouze 6 gólů. Koncovka přitom Olomouc trápí (nejen) od začátku letošní sezóny. „Není to jen problém letošní sezóny, ale spíš každoroční problém," přemýšlel Strapáč. „Jen nám letos bohužel utíkají nerozhodné zápasy, které ztrácíme v posledních třetinách. Je to náročné na psychiku. Neměli jsme snad ani jen klidnější zápas, který bychom rozhodli třeba ve 2. třetině a nemuseli vždy až do konce bojovat o výsledek,“ posteskl si. Hanáci se navíc musí od října obejít bez útočníka Davida Ostřížka, mimo je momentálně také Petr Kolouch. „Zranění k tomu bohužel patří, takže nám nezbývá než se ses tím poprat a doufat, že kluci budou brzo fit,“ věří sympatický forvard.

Ve Werk Aréně museli Kohouti dvakrát dotahovat skóre, o vítězi pak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich Třinec celkem 4x protočil oba své gólmany, k úspěchu mu to však nepomohlo. „Přiznám se, že jsem tah se střídáním brankářů vůbec nepochopil, přišlo mi, že je to pro třinecké gólmany spíše nevýhoda,“ komentoval nevídané rošády v ocelářském brankovišti Strapáč.

Teď však zraky Hanáků a všech jejich fanoušků míří směrem na východ Čech - do Pardubic. Už zítra se totiž na ledě Dynama odehraje poslední vzájemné klání těchto dvou soupeřů v základní části extraligy. „Neřekl bych, že nám nevyhovuje jejich styl, určitě je škoda, že jsme s nimi ztratili poslední zápas doma, ten nám ale nevyšel celkově. Pokud však budeme hrát stejně jako poslední 4 zápasy, věřím, že zítra vyhrajeme,“ doufá rodák z Ostravy.

Pardubické Dynamo prakticky od začátku soutěže uzavírá extraligovou tabulku. Po 36 odehraných duelech má na svém kontě 33 bodů - 13. Litvínov ani 12. Vítkovice ale nejsou daleko, od Východočechů je dělí jen 3, resp. 4 body. Pardubicím patří spodní patra tabulky také v případě týmových statistik. Pouze v případě přesilových her jsou předposlední před Olomoucí. Ve venkovních zápasech se pak Dynamu daří o něco lépe než v případě zápasů před domácím publikem. Na ledě soupeřů totiž Východočeši získali 20 bodů, zatímco doma jen 13. V novém roce Dynamo ještě nepoznalo chuť vítězství. Rok 2020 otevřelo porážkou ve Zlíně (4:1), v následujícím utkání proti Kladnu měli k výhře blízko, Rytířům ale nakonec podlehli v prodloužení. Utkání s Libercem (5:2) a Plzní (5:0) pak Pardubicím nevyšla vůbec.

Proti Olomouci letos Dynamo odehrálo tři velmi vyrovnaná utkání. Nejvyšším rozdílem skončilo to první, kdy Hanáci vyhráli na vlastním ledě poměrem 3:1. Poslední gól však padl do prázdné brány, většinu zápasu Olomouc držela těsné 1brankové vedení. Druhý zápas těchto soupeřů hostila Enteria Aréna a scénář byl velmi podobný. Hanáci se ve 4. minutě dostali do vedení, které drželi až do 58. minuty, kdy se trefil Tybor. V prodloužení pak výhru hostů trefil Pavel Musil. Na sklonku roku 2019 se pak Pardubice opět představily v plecharéně, odkud si tentokrát odvezly těsné vítězství 1:2.

Hlavní trenér: Milan Razým
Hala (kapacita): Enteria Arena (10 194)
Poslední utkání: Prohra 5:0 s Plzní

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Dynamo Pardubice
44 (11.) Body (umístění) 33 (14.)
Zbyněk Irgl (12+15) Nejproduktivnější hráč Radoslav Tybor (15+9)
Zbyněk Irgl
Lukáš Nahodil (12)
Nejlepší střelec Radoslav Tybor (15)
Jan Lukáš (91,20%)
Branislav Konrád (90,54%)
Úspěšnost brankářů Ondřej Kacetl (91,25%)
Michal Borovička (84,21 %)
Vojtěch Nečas (72,22%)
Tomáš Vlk (50,00%)
Pavel Kantor (86,62%)
12,90% Přesilovky 13,39%
82,09% Oslabení 74,40%