Olomoučtí se sešli téměř kompletní, chyběli akorát dva hráči. „David Ostřížek má menší zranění s kotníkem, co si přivodil v posledním týdnu letní přípravy a junior Joshua James Mácha měl nějakou virózu,“ upřesnil kouč Zdeněk Moták.

Na ledě se hlásil dvaadvacetiletý bek Tomáš Černý, který hrál minulou sezonu za extraligové Vítkovice a prvoligový Havířov a Porubu. „Přichází na zkoušku zhruba na čtrnáct dní, ale do toho nezasahuje žádný zápas. My ho asi budeme chtít vidět v nějakém přátelském zápase. Takže ještě uvidíme,“ řekl trenér Olomouce na adresu opavského odchovance, jenž odehrál v extralize zatím 40 utkání.


Foto: Alena Zapletalová

Budou ještě nějaké posily? „My potřebujeme dát hlavně šanci našim mladým klukům. Po sezoně odešli tři zkušení hráči a my to teď musíme nahradit dravým mládím. Samozřejmě jim nedáme nic zadarmo, ale když si to uhrají, tak to budou mít. Pokud ne, budou muset na sobě více pracovat,“ uvedl.

„Možná někdo dojde třeba zase na zkoušku. A když si ho vyzkoušíme a zjistíme, že by pro nás byl posilou, tak budeme uvažovat o doplnění kádru,“ nevylučuje nová jména šestapadesátiletý trenér.

Jak už zmínil Zdeněk Moták, Olomouc bude chtít dát šanci mladým hráčům. Někteří zabojují o šanci v CHANCE lize, což se týká Josefa Podlahy a Matěje Kořenka. Oba budou bojovat o místo v týmu Horácké Slavii Třebíč. Zda dostanou možnost další mladí v první lize, se zatím neví.

„V juniorské soutěži teď bude padat mnoho týmu. Chceme ve spolupráci s Karlem Beranem (trenérem juniorů) komunikovat co nejvíce. Když bude celá juniorka hrát dobře a bude mít i výsledky, tak se budeme bavit o tom, aby kluci sbírali zkušenosti v dospělém hokeji,“ vysvětlil kolega Jana Tomajka. „Nebude to úplně priorita, aby hráli mladí jen v juniorce, ale pro chod klubu to je důležité, abychom v mládežnických kategoriích hráli s nejlepšími celky,“ dodal zkušený kouč.

Naopak talentovaný Vojtěch Mokry se klidně později může objevit v některém celku z první ligy. „Chtěli bychom, aby chytal pravidelně, a to klidně i v CHANCE lize. Minulou sezonu předvedl skvělé výkony a když na sobě bude pracovat, tak si zaslouží šanci v dospělém hokeji. Ukázal nám, že to je perspektivní gólman,“ chválí devatenáctiletého brankáře.


Foto: Alena Zapletalová

Ten by měl ale v přípravě nejspíš dostat také šanci. Brankáři by se mohli během přátelských zápasů prostřídat. „Zatím na to je čas, ale budeme pak vše konzultovat s Martinem Falterem, který je náš nový trenér brankářů,“ řekl.

Olomouc čeká první duel 4. srpna, kdy doma přivítá v rámci Generali Česká Cupu Hradec Králové. A mladíci by svou šanci během přátelských zápasů měli dostat. „Upřednostníme hráče, které chceme vidět. To znamená mladé, které budeme kombinovat se staršími. Takže noví a mladí kluci dostanou dostatek prostoru, aby se mohli ukázat. O tom ta příprava také je. Hlavní je, že chceme vidět u mladých progres,“ sdělil závěrem Zdeněk Moták.