Adam Rutar po prohře: Nemůžu být spokojený. Kosticyn? Nejsem mstivý

Josef Prášek, foto: Ladislav Adámek
O L O M O U C – Po reprezentační pauze zajížděli Hanáci na led Pardubic, kde před dvěma týdny padli 2:5. Tentokrát to byl vyrovnaný zápas a rozhodlo až prodloužení, ve kterém uspěli domácí 3:2. Kohouti si tak domů vezou alespoň bod, ke kterému pomohl asistencí i Adam Rutar. Ten ještě kvůli zraněnému nosu hraje v košíku.

Kohouti první třetinu prohráli o branku 1:2, když se prosadil Vojtěch Tomeček. Poté se čekalo na gól do 47. minuty, kdy vyrovnal Jan Knotek. V prodloužení však uspělo Dynamo. „Byli jsme trošku slabší v obraně. Nicméně byli jsme podle mě lepší v útoku než v jiných zápasech, ale neproměnili jsme některé šance a nevyšlo nám to,“ mrzí Adama Rutara porážka 2:3.

⇒ Obránce Adam Rutar

Právě mladý bek se podílel na vyrovnávací brance na 2:2, když svému spoluhráči nahrával velmi povedeně. „Já jsem ho tam viděl ještě před tím, než jsem naznačoval střelu,“ prozrazuje a pokračuje v popisování akce. „Jak jsem ale měl puk na dlouhou hokejku, tak jsem to dával spíše naslepo,“ povídá o své první asistenci v letošní sezoně.

Spokojený ale moc nebyl, když jeho tým nakonec padnul. „No, nevyhráli jsme… Když nevyhrajeme, tak nemůžu být spokojený,“ odpovídá.

Bod navíc brali domácí v prodloužení. Přitom Olomouc v něm měla plno šancí. „Tam jsem udělal chybu… Jeli dva na jednoho a proměnili,“ vrací se k rozhodujícímu momentu.

Zákrok Kosticyna? Neřešil jsem to. Na ledě mi to bylo jedno

Adam Rutar v posledním vzájemném zápase nedohrál po zákroku běloruského Kosticyna. „Já to vůbec neřešil a nezabíral jsem se tím. Na ledě mi to bylo jedno,“ praví rázně dvacetiletý obránce.

„Ten zákrok jsem pak viděl. Z mého pohledu to tak hrozné nebylo,“ myslí si Adam Rutar, který zmíněný střet odnesl naštěstí jen se zlomeným nosem. „Ještě musím mít košík kvůli nosu, takže to chvíli musím vydržet,“ říká.

Nicméně absolutně vylučuje, že by to chtěl běloruskému obránci na ledě nějak oplatit. „Ne, to určitě ne. Já nejsem mstivý člověk!“ uzavírá kauzu, která v posledních dnech oběhla mnoho médií.