Asi jsem se dobře najedl kapra se salátem, usmívá se ve formě hrající Lukáš Nahodil

Daniel Fekets
O L O M O U C - Poprvé od 21. listopadu se Hanáci dočkali domácího vítězství za tři body. Zápas 39. kola Tipsport extraligy drželi pevně pod kontrolou od začátku do konce a odměnou jim za to byla výhra v poměru 4:0. Velkou měrou se pod tříbodový zisk podílel LUKÁŠ NAHODIL, jenž dvě branky dal a na jednu přihrál.

Už ve 4. minutě se kohouti dostali do vedení zásluhou Vojtěcha Tomečka. Chvíli před koncem první části se navíc prosadil Lukáš Nahodil. Olomoucký útočník precizně tečoval do sítě střelu Dalibora Řezníčka. „Teče trénujeme před každým zápasem, takže to nebylo jen tak. Neříkám, že to bylo natrénované, protože toto tak úplně natrénovat nejde. Je to především o postřehu. Měl jsem štěstí, že jsem byl před bránou v tu chvíli úplně sám. Tečoval jsem to zaplaťpánbůh docela dobře,“ usmíval se střelec gólu.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Na další branky si tisícovka diváků v plecharéně musela počkat do třetí třetiny, kdy se trefil znovu Nahodil a po něm také Vilém Burian. Forvard s číslem 19 na zádech navíc mohl přidat i třetí trefu v utkání. „Puk se tam docela vrtěl. Nevěděl jsem, jak do něj plácnout, abych nepřestřelil bránu. Asi jsem to trošku i podcenil. Každopádně Honza Káňa už mi to sečetl, takže jsem se ničemu nevyhnul,“ komentoval situaci s úsměvem od ucha k uchu.

Za už rozhodnutého stavu se Olomouc musela strachovat o čisté konto Branislava Konráda, který však tlak na brankovišti s noblesou ustál. „Byl jsem přesvědčený, že puk za brankovou čárou nebyl, přestože někteří kluci naopak říkali, že to gól byl. Trošku mě nahlodali, ale naštěstí Braňo nulu udržel. Zaslouží si to. Za svůj návrat i za výkony, které teď podává,“ chválil Nahodil.

„Určitě nemůžeme říct, že by se jednalo o jednodušší vítězství. Hráli jsme dobře a když už jsme soupeři něco dovolili, tak vzadu stál Braňo, který chytá, jak už jsem říkal, fantasticky. Pro nás to byl strašně důležitý zápas,“ hodnotil.

Následně doplnil: „Od rána jsem se cítil docela dobře. Hlavně jsem vůbec nečekal, že něco takového vůbec přijde. Sám jsem překvapený. Byl to krásný zápas a jsem za to rád. Zisk tří bodů je důležitý a nesmírně si ho ceníme.“

Po nepříliš povedené první části sezóny se Lukáš Nahodil zvedá. Celkově si v jednatřiceti zápasech připsal šest branek a dvanáct asistencí. Většinu těchto kanadských bodů navíc nasbíral v posledních zápasech. „Asi jsem se dobře najedl kapra se salátem. (směje se) Netuším, čím to může být, že to přišlo až teď,“ culil se.

V nedávném zápase na ledě Českých Budějovic odehrál třiatřicetiletý centr své pětisté utkání v Extralize. „Je to krásná bilance. Vůbec jsem o tom nevěděl, takže jsem byl překvapený. Nicméně chtěl bych to číslo posunout ještě dále. Budu se snažit, aby nakonec bylo co nejvyšší,“ přeje si.

Lukáš Nahodil nezapomněl ocenit i spoluhráče Michala Kunce a Viléma Buriana, se kterými teď nastupuje v jedné formaci. „S Vildou se známe už od žáků. Hrávali jsme spolu od třetí třídy až po muže. Na sebe jsme tedy zvyklí už delší dobu, navíc Kuncík s námi odvádí výbornou práci. Je super s nimi hrát,“ prohlásil Nahodil.

Lukáš Nahodil přebírá památeční dres
Foto: Daniel Klement