Besídka s brankáři i štafeta na vozíčku. Kohouti opět zavítají na Moravia Sport Expo

Klub
O L O M O U C – Ve dnech 14. a 15. června se uskuteční na Výstavišti Flora další ročník akce Moravia Sport Expo, která slouží především rodičům a dětem, aby se mohli blíže obeznámit s možnostmi sportování v Olomouci, a taktéž účastníkům Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. A stejně jako v předchozích letech nebudou u této příležitosti chybět ani Kohouti! Ti se zúčastní veřejné besídky a zazávodí si i na vozíčkářské štafetě, a kromě radosti a úsměvů budou rozdávat také podpisy.

Veletrh Moravia Sport Expo začíná v pátek 14. června, jako vždy v pavilonu A Výstaviště Flora. Na akci se představí celkem 40 sportovních klubů, z nichž některé si připravily ukázku přímo na pódiu či na venkovních plochách. Hlavním cílem akce bude představit veřejnosti a zvláště pak rodičům s dětmi možnosti sportování v Olomouci.

Chybět nebudou ani zástupci HC Olomouc, kteří konají na veletrhu besídku s brankářskou dvojicí Branislav Konrád a Jan Lukáš a s trenérem brankářů Janem Littnerem. Ta se uskuteční v pátek od 16:15 do 16:45 a po jejím skončení bude následovat autogramiáda.

Spolu s veletrhem se uskuteční také tradiční vozíčkářská štafeta, kterou již sedmým rokem organizuje spolek Trend vozíčkářů Olomouc, a na které se Kohouti představili v minulosti již třikrát. Nejinak tomu bude i letos, kdy se štafety zúčastní čtveřice hráčů Jan Lukáš, David Škůrek, Jan Knotek a Lukáš Nahodil. Ti si přibližně od 11:30 vyzkouší na vlastní kůži, jaké to je ujet na invalidním vozíčku 250 metrů.

Základní myšlenkou vozíčkářské štafety je, že invalidní vozík nemusí sloužit jen jako pomůcka handicapovaným, ale také jako zábava a sportovní náčiní pro všechny. Závodit se bude od 10:00 do 22:00 ve Smetanových sadech. Zájemci si mohou dopředu registrovat čas, ve kterém chtějí jet, na stránkách štafety vozíčkářů.

Čtyři hráči A-týmu se pak v sobotu zúčastní také Mattoni 1/2Maratonu, v němž vytvoří štafetu složenou čistě z profesionálních hokejistů ve složení Vilém Burian, Petr Kolouch, David Ostřížek a Matěj Kořenek.