Bod je dobrý, ale měli jsme na víc, posoudil Branislav Konrád

Matěj Langer, Roman Zajíček
B R N O – Tomáš Vošvrda sice právem po posledním domácím utkání nastoupil do zápasu proti Kometě jako jednička, po třígólové smršti byl ale nucen vystřídat za Branislava Konráda. „Zisk nebo ztráta? Za přijatelnou třetí třetinu a obrácené dvojité oslabení jsme si aspoň jeden bod zasloužili," prohlásil slovenský gólman, jenž kryl 20 střel Brna.

Do moravské metropole přijeli Hanáci s jasným cílem – vyhrát a utnout sérii proher. Naděje na stanovený bod úspěchu ale v rychlém okamžiku vyprchala. Skóre utkání nejprve otevřel přerovský kanonýr Vlastimil Dostálek, jenž v dresu Mory nastoupil ke svému prvnímu extraligovému utkání. Tentokrát se ale trefil do sítě Kohoutů, ovšem nezůstal na dlouho sám mezi úspěšnými střelci. Během necelých dvou minut překonal Tomáše Vošvrdu další mladičký hráč Komety – Adam Raška. Olomoučtí neztráceli naději, avšak při třetí inkasované brance sáhli bez váhání ke změně.

Ihned po zaznění gólové sirény trenér Zdeněk Venera stáhl Vošvrdu na střídačku, místo kterého poslal Branislava Konráda. „Jakmile jsme už po deseti minutách prohrávali o tři góly, docela jsem čekal, že mě trenér nasadí. Šel jsem tedy do brány a zkusil kluky podržet,“ svěřil se se svými pocity Branislav Konrád.

⇒ Brankář Branislav Konrád

„Když jsem šel za stavu 0:3 do brány, ničeho jsem se už neobával. V tu chvíli nemáte co ztratit, jelikož je jedno, pokud prohrajete 0:3 nebo 0:5. Po nástupu mezi tři tyče jsem se celkem rychle dostal do tempa a především nedostal žádné góly,“ popsal rychlé střídání v brankovišti.

„Mám z tohoto utkání smíšené pocity. Rychle jsem se rozchytal, přičemž jsme navíc dokázali vyrovnat z tříbrankové ztráty na 3:3. Sice jsme získali alespoň bod, ovšem myslím si, že ve třetí třetině jsme měli více ze hry a tvořili si více šancí. Nějaké slibné akce ke skórování se objevily i na začátku prodloužení, jenže poté jsme inkasovali blbý gól. Je to škoda, jelikož jsme tímto prohráli čtvrtý zápas v řadě,“ bohatě zhodnotil průběh utkání.

Brankář Konrád byl při svém působení v moravském derby překonán pouze jedinkrát, ovšem jeho inkasovaný gól rozhodl o vítězi. Sám ale předvedl 20 zásahů s konečnou. „Inkasovaný gól v prodloužení rozhodně nebyla týmová smůla, nýbrž samotná šikovnost hráče, který na mě jel,“ vyzdvihl Konrád hokejové umění střelce rozhodující branky Jana Hrušky.

„Nemohl jsem zůstat v brankovišti, tak jsem vyjel proti němu, jenže v té rychlosti je strašně těžké dostat se k tyčce. Hruška naznačil střelu, kvůli čemu jsem šel více k ledu. On se dostal za brankovou čáru, odkud našel malinkou mezeru mezi mnou a tyčkou. Sice mě trefil zezadu do kalhot, ovšem puk prošel do brány,“ popsal svůj jediný inkasovaný gól v zápase.

Pokud by Mora vyhrála, velmi by jí to pomohlo především ve dvou ohledech. Nejprve by to byl důležitý krok k návratu na vítěznou vlnu, pak také dostatečný posun v tabulce. „Věříme, že tento duel byl náznakem k jistému obratu naší hry po několika porážkách. Chyběli nám asi trošku góly, což platí i proti Kometě. Výrazné šance na obrat utkání byly, což doplnil vynikající závěř poslední třetiny z naší strany. Mohli jsme rozhodnout, ale bohužel se to nepodařilo,“ řekl muž s číslem 42 na zádech.

„Je těžké říct, zda je tento zápas pro nás ztráta nebo zisk. Průběh třetí třetiny byl pro nás příznivý, čemuž pomohla výborná obrana při dvojitém oslabení. Tudíž jsme si alespoň jeden bod určitě zasloužili,“ měl jasno rodák ze slovenské Nitry.

„Myslím, že aspoň pro diváky jsme dokázali, že umíme bojovat i za takto nepříznivé situace. Takový je ale hokej. Musíme bojovat a sbírat body, protože jinak to nejde. Důležité bylo, že jsme nápor Brna ve druhé periodě ustáli,“ dodal na konec mezi fanoušky oblíbený člen hanáckého mužstva, jenž si svým výkonem proti Kometě vyčaroval ocenění pro nejlepšího hráče Olomouce v utkání.