Bod navíc jsme si zasloužili za naši bojovnost, řekl Petr Kolouch

Petr Luzar
O L O M O U C – Jako na houpačce. Zhruba takhle by se daly zhodnotit výsledky hokejové Olomouce od začátku listopadu. Svěřenci trenérského dua Jana Tomajka a Zdeňka Motáka nevyhráli, ale ani neprohráli, více než dva zápasy v řadě. Po reprezentační pauze přišla prohra 5:3 v Ostravě, kterou chtěli Hanáci odčinit v pátečním domácím duelu, ve kterém hostili Mladou Boleslav. Povedlo se. Díky gólům Pavla Musila, který v posledních dvou zápasech skóroval potřetí, a Jana Jaroměřského v oslabení dospělo utkání až do samostatných nájezdů, ve kterých dvěma góly rozhodl o výhře Petr Kolouch.

Dvakrát přesně zamířil, dvakrát vypálil a dvakrát se mohl radovat z proměněného nájezdu. Útočník Petr Kolouch se stal hrdinou večera poté, co v samostatných nájezdech dvěma brankami zařídil bod navíc pro červenobílé v zápase proti Mladé Boleslavi. „Závěr jsem si moc užil. Nevím, jestli se mi někdy povedlo proměnit takhle dva nájezdy ze dvou, a ještě s vítězným koncem. Určitě jsem tedy za to rád, a myslím si, že jsme si bod navíc zasloužili za naši bojovnost,“ přiblížil Kolouch pohled na věc.

⇒ Útočník Petr Kolouch

Hanáci udávali tempo hry hned od úvodních minut, což vyvrcholilo ve dvoubrankové vedení. Bruslaři ale díky dvěma Jegličovým brankám srovnali. Ta druhá navíc padla půl minuty před závěrečnou sirénou. „Myslím si, že jsme třetí třetinu odehráli výborně. Podle mě jsme Mladou Boleslav k ničemu velkému nepustili, hráli jsme to jednoduše z našeho pásma a oni všechno nahazovali, takže to bylo o tom bruslení. Vydrželi jsme s nimi držet krok celých 60 minut. Bohužel na konci, když odvolali gólmana, tak tam jedna střela propadla. Myslím si, že to bylo dokonce tečované od našeho hráče. Nedá se nic dělat, ale bereme i dva body, musíme být pokorní. V téhle fázi sezony jsme rádi za každý bod,“ mluvil skromně ostravský rodák.

Olomoucké hráče čeká před Štědrým dnem ještě jeden duel, konkrétně v neděli na ledě Zlína. Hanáci mají letos s Berany vyrovnanou bilanci. Po zářijové výhře v poměru 4:1 následovala první listopadový den domácí prohra 3:5, která ukončila šestizápasovou vítěznou sérii proti Zlínu, počítáme-li dva přípravné zápasy. Duel je zajímavý také předvánočním časem. Podle Koloucha ale zápas na vánoční atmosféru nebude mít vliv. „Jsme profesionálové, a umíme se od toho odprostit. Každý rok se hraje kolem Vánoc. Nicméně zápas ve Zlíně bude hodně důležitý. Opět hrajeme s týmem, který se v tabulce pohybuje kolem nás, a musíme se s tím popasovat lépe než ve Vítkovicích. Myslím, že v Ostravě jsme nebyli horším týmem, ba naopak, ale koncovku jsme sehráli špatně. Věřím, že jsme se z toho ponaučili, a do Zlína určitě jedeme vyhrát,“ prohlásil odhodlaně osmadvacetiletý centr.