Bod z Brna je dobrý, hodnotil Jan Lukáš

Kamila Ludwigová, Daniel Kinc
O L O M O U C – I přestože Hanáci v brněnské DRFG aréně prohrávali o dvě branky, nesložili zbraně a zvládli vyrovnat. V samostatných nájezdech se však prosadili pouze brněnští hráči, a tak si Kohouti odvezli jeden bod. V Brně nasadili mezi tři tyče trochu překvapivě Jana Lukáše, který se v pozápasovém rozhovoru dostal i k tomu, jak se jeho start seběhl.

Pozorní diváci si mohli povšimnout, že místo na střídačce, kde sedává náhradní gólman, bylo na straně Olomouce prázdné. „Byl jsem tady sám, měl chytat Braňo, byl i na rozbruslení, měl nějaké zdravotní potíže, takže po rozbruslení jsem se dozvěděl, že jdu do brány,“ prozradil o svém startu pětadvacetiletý brankář. „Vzal jsem to, že jdu chytat, nic víc, nic míň, nijak jsem to neřešil, ani na to nebyl čas,“ dodal. O žádných zdravotních indispozicích svého kolegy neměl žádné tušení: „Nečekal jsem to, vůbec. Ale taková je situace, jsme tady dva, může se stát cokoliv. Do zápasu musíme být všichni koncentrovaní a nachystaní.“

A jak se Jan Lukáš cítil během zápasu? „Myslím, že v první větší šanci Michal Barinka nadvakrát dorážel, se štěstím mě to trefilo. V tu chvíli jsem si začal více věřit,“ svěřil se. První branka do Lukášovy sítě padla poměrně nešťastně – jeden ze spoluhráčů ji tečoval za jeho záda. „Byla tam mela, ale to se stane. Je to hokej a padají góly,“ neztrácel optimismus olomoucký rodák. „Chtěl jsem zvítězit, to se bohužel nepovedlo, ale vzhledem k vývoji utkání si myslím, že bod odsud je dobrý,“ vrátil se k situaci, kdy Kohouti prohrávali o dvě branky, brankář s devětadvacítkou na zádech.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Kohouti vyrovnali na 3:3 sedmnáct sekund po začátku třetí třetiny. „Myslím si, že ve třetí třetině jsme to dobře zatáhli, že soupeř tam neměl žádné vyložené šance, takže jsme si bod ohlídali,“ ohlížel se za průběhem třetí periody. A protože ani prodloužení o vítězi duelu nerozhodlo, následovaly samostatné nájezdy. V těch nebyl žádný z Hanáků úspěšný, na straně Komety proměnili Silvester Kusko a Peter Mueller. „Na nájezdy jsem si docela věřil, ale bohužel to nevyšlo. Kometa má více hráčů, kteří mohou jezdit nájezdy. Oba to udělali chytře a dobře. Ani proti jednomu z nich jsem nestál, Mueller jel u nás (v Olomouci pozn. red.) nájezd na Braňa, jsou to ale kvalitní hráči, kteří mají více provedení,“ chválil olomoucký brankář soupeřovy forvardy.

Hanáci mají za sebou všechny čtyři zápasy proti brněnské Kometě. Ve vzájemných duelech neprohráli v základní hrací době, z možných dvanácti bodů vybojovali šest. „Je to téměř derby, zápasy byly z obou stran bojovné, myslím, že i docela kvalitní. Jestli se nepletu, rozdělili jsme si body napolovic, nemáme se za co stydět,“ komentoval duely proti Kometě.