Bohužel nám to tam teď nepadá, navíc jsem udělal dvě chyby, mrzelo po utkání Konráda

Petr Luzar, FOTO: Ladislav Adámek

P A R D U B I C E – Jako by byla branka v Pardubicích zakletá. Hokejisté Olomouce se ve středu vydali na přesunutý zápas do města perníku, aby ukončili třízápasovou sérii porážek. Stejně jako v říjnu, ani tentokrát se kohouti za 60 minut střelecky neprosadili. Naději na body dlouho udržoval svými zákroky BRANISLAV KONRÁD, který čelil doposud největšímu počtu střel od svého návratu po zranění.

Byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání v dresu Olomouce, navíc si udržuje skvělé osobní statistiky (úspěšnost zákroků 93,31%, průměr 1,74 obdrženého gólu na utkání). Gólman Branislav Konrád předvedl v brankovišti opět skvělé představení, naneštěstí ani to na body nestačilo. Dlouholetý olomoucký brankář byl ale po zápase i přes svou skvělou formu sebekritický. „Nevím, jestli je to dobrá forma, když nevyhráváte zápasy. Lepší by bylo vyhrát 4:3 nebo podobným výsledkem. Dostáváme moc gólů. Bohužel nám to tam teď nepadá, a navíc jsem udělal dvě chyby. Mrzí mě to,“ smutnil Konrád po utkání.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Na slovenského strážce klece letělo v Pardubicích 39 střel – nejvíce od jeho návratu po zranění. I přes spoustu vychytaných šancí ho ale mrzela především druhá branka. „Polovina zápasu byla taková pomalejší, ale ne o moc. Pak na mě letělo víc střeleckých pokusů. Jak říkám, je to škoda. U druhého gólu jsem neodhadl střelu. Ani nevím, proč jsem tam udělal chybu. Soupeř to střelil do vrchu branky a propadlo to do klece.“

Zápas s „perníkáři“ se nesl v duchu souboje maskovaných mužů. Ani Konrád, ani Dominik Frodl v první polovině zápasu neinkasovali. Oba navíc čelili za celý zápas minimálně třiceti střelám. Po střetnutí měl čtyřiatřicetiletý brankář pro Frodla jen slova chvály. „Má vynikající sezónu. Pardubice drží nahoře, chytá fantasticky. Pochytal asi čtyři vyložené šance. Chytil puk, který už mířil do prázdné branky, takže podle mě jde výhra Pardubic za ním,“ řekl Konrád.