Bohužel nám vždycky chybí jen kousek nebo trocha štěstí, mrzelo Vojtěcha Tomečka

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Už potřetí se Kohouti utkali s pražskou Spartou. Ještě před utkáním byly misky vah v rovině, jednou totiž vyhráli Hanáci, podruhé Sparta. Třetí zápas se dlouho nesl ve velmi vyrovnaném duchu a ještě po druhé třetině se oba týmy rozcházely za bezbrankového stavu. Začátek třetí dvacetiminutovky však převážil misky vah na stranu hostů. Olomouc se sice snažila ještě s výsledkem něco dělat, Sparta jí ale žádné drama nedovolila.

Kohouti nezačali třetí utkání proti Spartě vůbec špatně. Aktivní začátek, kdy šance střídala šanci, ale gólem neskončil. První dvě třetiny tak zůstaly bezbrankové. Rozhodoval nakonec až úvod třetí dvacetiminutovky. Sparta se trefila třikrát během necelých sedmi minut a Hanáky už ke slovu nepustila. „Prohráli jsme. Co k tomu říct... Myslím, že jsme měli docela dobře nakročeno a kdybychom během těch dvou třetin proměnili některé šance, mohli jsme hrát jinak a třeba to udržet. To se nám ale bohužel nepovedlo,“ mrzelo Vojtěcha Tomečka.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

Olomouckým chybělo už v úvodu zápasu ke gólu opravdu málo. Nejprve se snažili Machovského překonat Káňa s Kucserou, parádní kličkou se pak blýskl sám Tomeček. Brankář Sparty ale puk za svá záda nepustil. „Myslím, že jsme měli i stoprocentní šance, kdy jsme jeli sami ...Je to škoda,“ uvědomoval si.

Tři rychlé góly po dvou dobře odehraných třetinách, byly pro domácí pořádně ledová sprcha. Pražský výběr už navíc žádné drama dovolit nechtěl. „Nevím, jestli nás to srazilo, ale bohužel jsme dostali tři rychlé góly a už jsme na ten výkon nedokázali navázat,“ vracel se k průběhu utkání šestadvacetiletý hokejista.

Kohouti si v první části zahráli hned dvě početní výhody, které se jim ale využít nepodařilo. Naopak první branka Sparty pak padla v přesilovce Hanáků. „Neděláme to úmyslně. Možná bychom proti takovým týmům měli hrát lépe dozadu. Když máte přesilovku, soustředíte se ale na to, dát gól a bohužel se to občas stane. Nemělo by se to ale stávat,“ řekl zklamaně.

Hanáky prohra mrzela o to víc, že s favorizovaným týmem dlouho drželi krok. Stejně jako v předchozích zápasech navíc chtěli získat alespoň část bodů. „Bohužel nám vždycky chybí jen kousek nebo trocha štěstí, abychom to urvali,“ dodal olomoucký útočník.