Branky byly náhodné, hodně nám však pomohly, tvrdí Pavel Skrbek

Martina Kramerová
P A R D U B I C E – Sedmatřicetiletý obránce Pavel Skrbek prožil při nedělním utkání v Pardubicích velmi úspěšný večer. Hokejový soubor z východu Čech pomohl rozložit bezchybnou prací v obraně i jednou vstřelenou brankou. Olomouc si díky jeho hernímu příspěvku i brankám Jaroměřského a Holce odvezla z východu Čech vedůležité body, jimiž si Hanáci zařídili místo pro předkolo play-off. Ostřílený bek si po svém zásahu sice vylepšil vlastní sezonní statistiky, po triumfu ale pochválil celé mužstvo.

Olomoučtí hokejisté vyrazili na půdu pardubického Dynama s několika cíli. V zápase s dvanáctým celkem extraligové tabulky chtěli především odčinit dvě smolné prohry se Zlínem a Chomutovem, a také vybojovat cenné body, které by Moře definitivně zajistily účast v předkole play-off.

V naplňování svých předsevzetí kohouti začali hned od úvodního buly první třetiny, Pardubičtí však nehodlali dát výše postavenému mužstvu průběžného pořadí soutěže nic zadarmo a chvíli byli herně lepší. „Utkání jsme nezačali příliš dobře. Pardubicím se úvod naopak povedl, jejich hráči se mnohem lépe pohybovali a hráli slušně,“ řekl o dění na ledě v úvodních minutách zápasu Pavel Skrbek.

⇒ Obránce Pavel Skrbek

„My jsme pak začali velice dobře bránit a z pouhých tří střel na branku dali dva góly. Obě branky sice byly náhodné, nám v utkání ale určitě hodně pomohly. Pardubice ty trefy rozhodily a pak už byly trochu pod dekou. Jejich víra v obrat už tam pak asi tolik nebyla,“ dodal na adresu protivníka z města perníku.

Dvoubrankový náskok však mohli Hanáci ve druhém a třetím dějství ještě lehce promrhat. „Začínat druhou třetinu s vedením 2:0 bylo mnohem pohodlnější než prohrávat, z naší strany ale byla tato část utkání hodně narušená vyloučeními. Asi pětkrát jsme museli hrát v oslabení, což je strašně moc,“ zhodnotil průběh prostřední dvacetiminutovky zkušený obránce. Dynamu se nabízených početních výhod využít nepodařilo a Olomouc tak definitivně převzala otěže zápasu do svých rukou.

Před závěrečnou sirénou navíc přidala třetí gólový zásah, kterým zpečetila přesvědčivou výhru 3:0. „Přestože jsme nezačali dobře, drželi jsme se herního plánu, postupně začali lépe bruslit a dostávat se do šancí. Celkově jsme jich měli hodně, ale neprosadili se z nich. V závěrečné části už Pardubice moc aktivní nebyly a nám se podařilo vsítit třetí gól do prázdné brány.“

Za plný bodový zisk a sladkou tečku v podobě konečné jistoty předkola play off červenobílá jedenáctka ocenila celé mužstvo. „Všichni se výborně vraceli a obětavě pracovali pro mužstvo. Byl to výborný týmový výkon.“ Vítězství Skrbek uzavřel zmínkou o příštím duelu s Karlovými Vary. „Do příštího zápasu určitě musíme zlepšit začátek. Ale každé utkání je jiné, takže uvidíme, s čím na nás soupeř vyrukuje. Ve Varech každopádně určitě budeme chtít vyhrát.“