Branky časem přijdou, ví Radek Meidl

Ondřej Pavelka
O L O M O U C - Podruhé v letošní sezoně nastoupil za Olomouc a opět slavil vítězství. Radek Meidl přišel před pár dny na dva zápasy vypomoci z druholigového Prostějova, kam byl před začátkem ligy uvolněn. Svou typickou důraznou hrou bořil obranné valy Chomutova a mnoho mu také nechybělo k podílu na brankové akci. Tím ale jeho počínání v dresu Kohoutů skončit nemusí.

Olomoučtí hokejisté prožívají radostné období. Potřetí za sebou dokázali naplno bodovat a během tří dnů porazili dalšího soupeře z nejužší špičky. „Byl to hodně těžký zápas a jsme hodně rádi za vítězství. O to více po výhře v Ústí. Chtěli jsme to doma potvrdit.“

Radek Meidl

Vytáhlý útočník se zařadil do čtvrté formace a jeho úkolem bylo hlavně bourat obrannou hráz chomutovského týmu. A samozřejmě střílet góly. „Podávám všude stejné výkony a snažím se hrát naplno, jezdit nahoru a dolů. Snažím se makat a i nějaké ty branky musí časem přijít,“ říká.

V přímém ohrožení Hanuljakovy klece se Meidl neobjevil, mohl si však připsat asistenci, jeho přihrávce skrz pásmo volnému Polodnovi ale chyběla potřebná přesnost. „To byla opravdu škoda, dal jsem žabičku, ono to Petrovi skočilo, byl už asi špatný led. Pak jsem ještě jednou mohl jet do brejku ale nevyšlo to. Šance jsem určitě měl, ale bohužel mi nevycházela finální fáze,“ je si dravé křídlo dobře vědomo svých chyb.

Předběžná dohoda s Prostějovem o Meidlově působení zněla dva zápasy v bíločerveném dresu. Další zápas hrají Kohouti již ve středu ve Znojmě. Bude u toho i Meidl? „Ještě opravdu nevím, nemluvil jsem s trenéry. Dvakrát jsem hrál, dvakrát jsme vyhráli, tak uvidíme.“

V případě návratu do druhé ligy Meidl žádná velká negativa nevidí. „Je tam dobrá parta, hrajeme dobrý hokej, jsme na špici tabulky a já jsem na ledě skoro pořád. Nevidím v tom žádné minus.“

Vzápětí dodává hráč se zkušenostmi ze zámořských juniorských soutěží své letošní cíle do sezony. „Hlavně už bych chtěl konečně dohrát celou sezonu bez zranění. V Prostějově jsem se rozehrál a už se cítím dobře. Samozřejmě bych chtěl hrát co nejvyšší soutěž. Uvidíme, kde se budu ve středu hlásit,“ uzavřel debatu bývalý mládežnický reprezentant.

FOTO: Zdeněk Polák.