Bude to boj do poslední vteřiny, ví hrdina třetího zápasu Jakub Orsava

Daniel Fekets
KARLOVY VARY - Mora veze z Karlových Varů vítězství, díky kterému bude mít v úterý v domácím prostředí mečbol. Třetí duel série se z počátku nevyvíjel úplně nejlépe, ale kohouti trefami Jana Káni a Tomáše Dujsíka smazali dvoubrankovou ztrátu a utkání dovedli do prodloužení. V něm se blýskl Jakub Orsava, který je se třemi góly momentálně nejlepším střelcem Generali ČP play-off.

V úvodních dvou třetinách byli domácí lepším týmem. Zkraje utkání se trefil Koffer, ve 25. minutě na svého spoluhráče navázal Jiskra. Pak ale do toho Hanáci šlápli a v rozmezí dvaadvaceti sekund díky Janu Káňovi a Tomáši Dujsíkovi vyrovnali. Těsně před koncem řádné hrací doby navíc měla Mora k dispozici přesilovku. „Připravovali jsme se na to před prodloužením. Řekli jsme si, jak to chceme zahrát, nicméně nepovedlo se. Naštěstí jsme pak ale branku dali,“ radoval se Jakub Orsava.

⇒Útočník Jakub Orsava

Hvězdný moment olomoucké dvaatřicítky přišel v čase 63:14. Hanákům přisoudila druhý bod v sérii. „Já ani nevím, jak se to seběhlo. Viděl jsem Ondruše, že to tahá po křídle. Čekal jsem, že mi to hodí dříve, ale pak to zatáhl za bránu a hodil to za sebe. Nevím, jak jsem se tam dostal, ale naštěstí mě tam nechali,“ popsal.

Svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky ukázali velkou vnitřní sílu, když v možná klíčovém klání série předvedli obrat. „Vary vedly 2:0, což není žádný velký náskok. V hokeji se to dá v pohodě dotáhnout. Věděli jsme, že máme dvacet minut, a že v nich těch branek může padnout ještě hodně. Podařilo se nám to dotáhnout, ale nutno podotknout, že kontaktní gól nám hodně pomohl,“ ví Orsava.

A jak zkušený útočník zápas celkově zhodnotil? „Vyhráli jsme, takže super. Hodně jsme se nadřeli, úplně nám to nešlo. Možná nás trošku poznamenal včerejší zápas. První dvě třetiny od nás moc dobré nebyly, pak jsme ale dali kontaktní gól. Ve třetí části jsme už hráli to, co chceme.“

Jakub Orsava se momentálně dělí o pozici nejlepšího střelce play-off. V každém zápase nasázel jednu branku a výrazně tak kohoutům pomáhá v boji o čtvrtfinále. Letní posila z Hradce Králové přitom před začátkem předkola měsíc a půl nehrála. „Necítím se nic moc, byl jsem nemocný. Prostě to není ono. Jen jsem se modlil, ať využijeme přesilovku na začátku prodloužení, protože jinak bych mohl ty plíce vyplivnout. Jsem rád, že jsme vyhráli,“ oddechl si člen prvního útoku.

Olomouci se v play-off zatím velice daří v přesilovkách, také při třetím duelu jednu využila. „Snažíme se je trénovat. Koukáme na video, vždycky si k nim něco řekneme. Říkáme si, kdo má kde stát, co chceme zahrát... Párkrát nám to vyšlo, ale ještě přijdou důležité okamžiky, kdy využité přesilovky budeme potřebovat,“ doplnil.

Série se po dvou zápasech na západě Čech přesouvá zpět na Moravu. Parta okolo kapitána Jiřího Ondruška bude mít v domácím prostředí k dispozici dva mečboly. „Doufám, že zápas nás čeká už jenom jeden. Musíme potrénovat, dobře zregenerovat a dobře se připravit. Chceme to ukončit, ale zápasy jsou vyrovnané, přelévají se z jedné strany na druhou. Dvě třetiny jsme dnes tahali za kratší konec, o to více výhra chutná. Máme to ve svých rukou, ale bude to boj do poslední vteřiny. Těšíme se na fanoušky, kteří nás poženou co nejvíce,“ pověděl šumperský rodák.

Zápasy s Karlovými Vary jsou od začátku série velice vyhecované. Nejinak tomu bude také v úterý. „Půjde o hodně. Pokud zápas zvládneme, postoupíme. Dá se čekat, že to opět bude ostré. Vary to nebudou chtít zabalit,“ uzavřel Orsava.