Budeme hrát do té doby, než šance úplně vyprší, burcoval po utkání Rostislav Marosz

Daniel Trombik
K A R L O V Y V A R Y – Po vydřené výhře v posledním kole základní části předvedli Kohouti stejně zarputilý výkon i v úvodním zápase play-out a opět vybojovali cenné dva body. Soupeřem jim v obou případech byla karlovarská Energie, tedy tým, na který se Hanáci potřebují dotáhnout, aby se vyhnuli případné baráži. Současná ztráta na Západočechy se snížila, avšak pouze minimálně – rozdíl v tabulce mezi oběma celky čítá aktuálně sedm bodů.

Divácky velmi atraktivní utkání nabídlo gólovou podívanou zejména v prvních dvou třetinách. KV Aréna viděla šest gólů a poté jakoby si oba brankáři řekli dost. Kotouč za svá záda již v základní hrací době nepustili a bezchybně si počínali i v prodloužení. O bodu navíc rozhodla nervy drásající podívaná v podobě samostatných nájezdů, kterou svou šikovností ovládl Rostislav Marosz. Proti oběma gólmanům Energie zkompletoval hattrick a zařídil tak, že dva důležité body putují na Hanou.

⇒ Útočník Rostislav Maroszk

„Je to taková radost neradost. My jsme tady jeli pro tři body, ale chvála Bohu alespoň za ty dva,“ hodnotil své střetnutí čtyřiadvacetiletý forvard.

Zápas přitom pro Kohouty nezačal vůbec špatně. Do utkání nastoupili velmi aktivně, za což byli odměněni i úvodní brankou. Následně ale Karlovarští zabrali a skóre ještě do přestávky překlopili na svou stranu. Poté odskočili Hanákům dokonce o dvě branky, ale ti svou bojovností stihli během necelých dvou minut stav srovnat.

„Budeme hrát do té doby, než šance úplně vyprší! Máme nějaké zraněné kluky, tak to musíme odmakat my. Ale je poznat, že tam něco chybí a právě to něco musíme nahradit bojovností,“ nabádal po utkání Marosz.

V zápase bylo vidět, že Olomouci jde o hodně. Již dopředu hráči avizovali, že si chtějí z KV Arény odvést tři body, a tak může výsledek na první pohled působit neuspokojivě. Ztráta v tabulce právě na Karlovy Vary se snížila, avšak o pouhý jeden bod. „Hodnotí se to těžko. Jeli jsme tady pro tři body a ten jeden, dalo by se říct, nic neřeší. Musíme tedy doufat, že Karlovy Vary ještě body někde ztratí a naopak my musíme nyní bodovat naplno,“ zhodnotil aktuální situaci autor nájezdového hattricku.